Rodirgo Dasaiev po trzech latach powraca do Piasta Gliwice Futsal. 29-letni Brazylijczyk występował w naszej drużynie w latach 2020-2021 i dał się w tym czasie zapamiętać jako zawodnik wyróżniający się na tle całej ligi.

W Gliwicach czarował, gdy na boisku grał jeszcze Rafał Franz, a Piast Gliwice Futsal sięgał po pierwszy medal w swojej historii. Patrząc na zmiany do jakich doszło od tego czasu w naszym klubie, można byłoby pomyśleć, że minęło wiele lat. W końcu Piast zdobył w tym czasie mistrzostwo Polski, grał w Elite Round Ligi Mistrzów, wzniósł także Puchar Polski, a trybuny PreZero Areny Gliwice wypełniają się po brzegi.


Nie zmieniło się jednak jedno. Rodrigo Dasaiev nadal robi wrażenie i nadal chce to robić dla gliwickiej publiczności. Ta mogła go zapamiętać z nieprzeciętnych umiejętności – niesamowitej techniki, zdolności utrzymania się przy piłce, a kiedy trzeba było, genialnego przeglądu pola, kończącego się zagraniami we wcześniej obrany punkt.

W sumie w barwach Piasta 29-letni Brazylijczyk rozegrał 34 ligowe spotkania, w których zdobył 24 bramki. Na swoim koncie ma też brązowy medal mistrzostw Polski, ale przyczynił się również do zdobycia mistrzostwa, grając na początku sezonu 2021/22.


Ostatnio Dasaiev grał w Brazylii, ale jeszcze w rundzie jesiennej występował w zespole mistrza Słowenii – FK Dobovec, z którym grał w Main Round i Elite Round Ligi Mistrzów.

Teraz Rodrigo postara się o powrót na europejskie salony razem z Piastem Gliwice Futsal. Witamy w drużynie!

Skip to content