Hala Sportowa

Piast Gliwice mecze w roli gospodarza od sezonu 2018/19  rozgrywa  w Arenie Gliwice,  ul. Akademicka 50. Arena Gliwice to obiekt halowy o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym. To także jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Na Śląsku nie ma sobie równych.

Drużyna futsalowa gości podejmuje w małej hali, mogącej pomieścić ponad 1000 widzów. Wysokie trybuny, wygodne krzesełka i ośtwietlenie 1700 luksów pozwala w komfortowych warunkach emocjonować się występami futsalistów. Obie hale są wyposażone w najnowocześniejsze i elastyczne systemy dające możliwość zmiany przeznaczenia hal w sposób niemal dowolny: od imprez o charakterze sportowym (spełniających wymagania dla wydarzeń o randze międzynarodowej), przez wydarzenia muzyczne światowego formatu, aż po imprezy rozrywkowe i rodzinne. 

Poza imprezami o charakterze masowym Arena Gliwice zaprasza również organizatorów wydarzeń gromadzących mniejszą widownię. Ze względu na doskonałą akustykę, Mała Arena jest przygotowana, by sprostać wymaganiom publiki z wyrafinowanym gustem muzycznym. Pomiędzy wydarzeniami Arena Gliwice tętni życiem miasta, zapraszając kluby sportowe do trenowania w murach obiektu. Dla amatorów sportu atrakcją jest też najwyższa w Europie ścianka wspinaczkowa.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obiekt spełnia najwyższe normy światowych rozwiązań technologicznych. Śmiało można w nim organizować nie tylko wielkie widowiska rozrywkowe, takie jak koncerty, pokazy i projekcje, ale także i zawody sportowe m.in. w hokeju, lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej, boksie – zgodnie z wymaganiami rangi międzynarodowej. Ważnym atutem jest fakt, że hala znajduje się w pobliżu węzła autostrad A4 i A1 oraz przy rondzie trasy średnicowej. Dojazd z tego miejsca zajmuje około 5 min.

Skip to content