Juninho, witamy w Gliwicach!

Nowym trenerem Piasta Gliwice Futsal, który poprowadzi naszą drużynę w najbliższym sezonie będzie Juninho. Szkoleniowiec ostatnio pracował w brazylijskim ekstraklasowym Blumenau.

Juarez de Souza Junior, jak dokładnie nazywa się nowy szkoleniowiec Piasta Gliwice Futsal to 46-letni Brazylijczyk. W swoim trenerskim CV posiada występy w kilkunastu finałach wielu rodzimych seniorskich rozgrywek, z których większość kończyła się zwycięstwami.

To pozwoliło mu w końcu otrzymać szansę na najwyższym poziomie w Brazylii, gdy w sezonie 2022 objął ACMF/Campo Mourao, z którym awansował do fazy play-off. Rok później tego sukcesu nie udało się już powtórzyć, ale w tym wypadku Juninho nie prowadził zespołu do końca sezonu, bowiem pod jego koniec objął znajdujące się w trudnej sytuacji Blumenau, które prowadził również w obecnych rozgrywkach.


– Rozmawialiśmy z kilkunastoma trenerami. Wybór padł na Juninho, ponieważ to trener, który naszym zdaniem jest w pełni skoncentrowany na tym, na czym zależy naszemu klubowi. Praca, rozwój, dobra organizacja i pełen profesjonalizm. Witaj w Gliwicach Trenerze! – mówi Dyrektor Sportowy, Rafał Franz.

– W futsalu pracowałem w dużych brazylijskich klubach, a swoje doświadczenie zdobywałem trenując zawodników we wszystkich kategoriach do 26. roku życia. Bardzo pomogłem również w rozwoju irańskiego futsalu. Moim celem przez całą karierę było móc pracować w Europie. Do Piasta przychodzę, aby wygrać wszystkie możliwe rozgrywki, w których przyjdzie nam wziąć udział. Będzie to dla mnie nowe, a zarazem duże wyzwanie, ale jesteśmy gotowi, aby pokonać każdego. Pracując zespołowo wspólnie dojdziemy do celu – zapowiada Juninho.

Teraz przed Brazylijczykiem pierwsze europejskie wyzwanie, a więc ponowne wprowadzenie gliwickiego Piasta na mistrzowski tron. Witamy w Gliwicach Juninho!

Skip to content