Oficjalnie! Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice Futsal został Jakub Kozłowski. 22-latek ostatni rok spędził w Jagiellonii Białystok, co było dla niego jednocześnie debiutanckim sezonem w FOGO Futsal Ekstraklasie.

Choć Jagiellonia Białystok zakończyła miniony sezon na ostatniej pozycji w ligowej tabeli, co zakończyło się dla niej pierwszym w historii spadkiem, można było w niej znaleźć zawodników, których potencjał zdecydowanie zasługiwał na kolejne szanse pokazania się w FOGO Futsal Ekstraklasie.


Jednym z nich był Jakub Kozłowski, po którego zdecydował się sięgnąć Piast Gliwice Futsal. Rosły pivot, mierzący 191 centymetrów, w swoim pierwszym sezonie w FOGO Futsal Ekstraklasie zdobył 13 bramek, do których dołożył także trzy asysty, co stanowiło ponad 20% dorobku bramkowego Jagiellonii.


Kuba będzie jednocześnie drugim młodym polskim pivotem, na którego uwagę zwrócił nasz klub. Rok temu był nim Kamil Roll, który do Gliwic przyjechał z Torunia i będzie występować w niebiesko-czerwonych barwach również w najbliższych rozgrywkach.

Kuba, witamy w Piaście!

Skip to content