W nadchodzącym sezonie w barwach Piasta Gliwice Futsal nie zobaczymy już Ricka. Jego nowy klub zdecydował się aktywować zapis w umowie zawodnika i wykupił go na zasadzie transferu definitywnego, ustanawiając tym samym rekord kwoty transferu wychodzącego z FOGO Futsal Ekstraklasy.

To był futsalowy strzał w dziesiątkę. Przychodząc do naszego klubu Rick był dopiero co po zdobyciu Mistrzostwa Brazylii z Atlantico Futsal. I szybko potwierdził, że nie znalazł się w tej drużynie przypadkowo.


W zaledwie 19 ligowych spotkaniach nowy pivot Piasta Gliwice Futsal zdobył aż 24 bramki, stając się nie tylko najlepszym strzelcem naszego zespołu, ale również jednym z objawień i najlepszych zawodników całej FOGO Futsal Ekstraklasy.

Świetna dyspozycja Ricka nie pozostała bez echa, a za oceanem, przed nadchodzącą walką o zdobycie krajowego mistrzostwa, szybko zdecydowali się sięgnąć po niego ponownie. W tej sytuacji klub niestety nie miał już żadnych narzędzi. Nowy klub Brazylijczyka aktywował bowiem klauzulę wykupu zawodnika, która widniała w jego kontrakcie.


Tym samym Rick powróci do swojej ojczyzny, ale pozostawi w naszej pamięci wiele pięknych wspomnień, a zarazem… mocno wzmocni klubowe konto. Nie pomylimy się bowiem, jeśli napiszemy, że kwota za jaką zdecydowano się wykupić Ricka, jest transferowym rekordem FOGO Futsal Ekstraklasy, co mimo odejścia zawodnika nas cieszy, bo pokazuje to jak w Gliwicach zawodnicy mogą szybko się rozwinąć i zwrócić na siebie uwagę najlepszych klubów na świecie.

Rick, dziękujemy za wszystko!

Skip to content