Edgar Varela gra dalej z nami! 28-letni skrzydłowy przedłużył z naszym Klubem swój kontrakt o kolejny sezon. Tym samym Portugalczyka będziemy mogli oglądać już drugi rok w niebiesko-czerwonych barwach.

– Zdecydowałem się na podpisanie nowej rocznej umowy z Piastem, ponieważ to bardzo dobry projekt. To poważny i ciężko pracujący klub, który może mi bardzo pomóc w rozwoju – zarówno osobistym i sportowym, a także posiada kibiców, którzy mnie mocno wspierają, do czego również przywiązuję dużą wagę – mówił Edgar Varela po podpisaniu nowej umowy.


Miniony sezon dla Edgara Vareli był debiutanckim w Piaście oraz całej FOGO Futsal Ekstraklasie. W zawodniku, który przychodził do naszego Klubu jako były gracz Sportingu Lizbona, z którym zdobył m.in. Ligę Mistrzów, można było pokładać duże nadzieje i trzeba przyznać, że te zostały spełnione.

Portugalczyk w 34 ligowych spotkaniach zdobył 19 bramek, niejednokrotnie pięknej urody, do których dołożył także 20 asyst, co plasuje go w czołówce asystentów oraz klasyfikacji kanadyjskiej FOGO Futsal Ekstraklasy.

– Celem na kolejny sezon, poza osiągnięciami indywidualnymi, będzie realizacja tego najważniejszego, postawionego na początku rozgrywek – zdobycie Mistrzostwa Polski i wprowadzenie Piasta do rozgrywek Ligi Mistrzów – zapowiada Varela.


28-letni portugalski skrzydłowy podpisał z naszym Klubem umowę do końca sezonu 2024/2025.

Skip to content