Koniec epoki. Trenerze, dziękujemy!

Ponad cztery lata wspólnej pasji i wspólnej pracy. Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i wspaniała gra w Lidze Mistrzów. Dziś w Gliwicach zakończył się pewien etap. Z naszego klubu odchodzi Trener, którego zapamiętamy na bardzo długo. Orladno Duarte, dziękujemy!

Jesienią 2019 roku, w przeżywającym wówczas sportowy kryzys Piaście Gliwice, pojawił się on – jeden z najlepszych, futsalowych szkoleniowców świata, Orlando Duarte. I chociaż było wtedy u nas biednie, a klub nie miał na koncie niemalże żadnych sukcesów, nasz Generał uwierzył w ten projekt, uwierzył w ludzi, którzy go współtworzyli i… maszyna ruszyła.


Od tamtej pory, ciągle rozwijający się na wielu płaszczyznach klub urósł do miana jednego z najlepszych w Polsce i marki rozpoznawalnej w całej Europie. Trener Orlando Duarte poprowadził nas do czterech medali Futsal Ekstraklasy, w tym do pamiętnego Mistrzostwa Polski z sezonu 2021/22. Poza tym mogliśmy brać udział w dwóch finałach Pucharu Polski, w tym jednym zwycięskim dla nas przed paroma tygodniami, a także przeżyć fantastyczną przygodę w Lidze Mistrzów, gdzie zatrzymaliśmy się dopiero w fazie Elite Round, ulegając jedynie późniejszym tryumfatorom – Palmie Futsal.


Dzisiaj mówimy: Dziękujemy! Dziękujemy za wszystkie trofea, ale także, a chyba nawet przed wszystkim, za mnóstwo wiedzy, którą pozyskaliśmy od naszego „The Special One”. Dziękujemy też za całe serce, które zawsze dawał w pracy z wieloma zawodnikami i członkami sztabu – jesteśmy pewni, że każdy z nich wyniósł z tej współpracy mnóstwo pozytywów oraz nauki.


Żegnamy się z trenerem, gdyż Zarząd Klubu oraz Orlando Duarte postanowili rozwiązać łączącą nas umowę za porozumieniem stron. Jeszcze raz dziękujemy za wszystko Trenerze Duarte i nie mówimy żegnaj, tylko do zobaczenia, gdzieś na futsalowym szlaku.

Skip to content