Futsal to też Kawa. O współpracy z Palarnią Kawy KAFAR

Po podpisaniu nowej umowy z Palarnią Kawy KAFAR głos zabrali Błażej Walczykiewicz – współwłaściciel palarni oraz Jarosław Jenczmionka – prezes naszego Klubu. Lekturę polecamy szczególnie naszym Kibicom.

Kilka tygodni temu oficjalnie przedstawiliśmy naszego nowego partnera naszego klubu, którym została Palarnia Kawy KAFAR. O krótkie przedstawienie profilu działalności poprosiliśmy zatem Błażeja Walczykiewicza – współwłaściciela palarni.

– KAFAR to przede wszystkim palarnia kawy speciality, ale mamy również własną kawiarnię przy ul. Bankowej 1 w Gliwicach, gdzie można spróbować wszystkich wypalanych przez nas kaw na miejscu oraz zakupić swoją ulubioną kawę do domu. Czym jest kawa speciality… By wyjaśnić ten termin potrzebny byłby chyba osobny artykuł, ponieważ różnica między kawą speciality, a taką dostępną w sklepach jest ogromna. W dużym skrócie i uproszczeniu, jest to kawa najwyższej jakości, wypalana jaśniej dla zachowania bardziej owocowego charakteru. 

 – To, co szczególnie wyróżnia naszą palarnię kawy to precyzyjna selekcja zielonego ziarna prowadzona przez dwóch wykwalifikowanych specjalistów od oceny jakości zielonej kawy, nazywanych: Q Grader (Certyfikacja międzynarodowa Coffee Quality Institute). Pozyskiwane kawy zielone, które wypalane są w Kafarze, pochodzą od zaufanych importerów stawiających na bezpośrednie relacje z producentami kawy tworząc wieloletnią współpracę i skracając łańcuch jej dostaw. Najważniejszą wartością jaka nam przyświeca w budowaniu relacji z naszymi klientami to powtarzalna jakość naszych kaw, edukacja kawowa naszych partnerów oraz płynna i bezproblemowa komunikacja między nami.

 Z nawiązania współpracy, co naturalne, zadowolony jest Prezes naszego Klubu, Jarosław Jenczmionka, który zdradza nam powody podjęcia współpracy.

– To porozumienie łączy dwie lokalne marki o pasji do doskonałości i wspierania lokalnej społeczności. Rozmowy prowadzone między Palarnią Kawy KAFAR a Piastem Gliwice Futsal były owocem wspólnych wartości i ambicji obu stron. Podczas negocjacji obie strony wyraziły zaangażowanie w rozwój futsalu na poziomie lokalnym oraz promowanie aktywnego stylu życia i zdrowych nawyków.

– Jesteśmy niezmiernie podekscytowani naszym partnerstwem z Palarnią Kawy KAFAR. Dla nas współpraca z lokalnym partnerem, który podziela naszą pasję do doskonałości i zaangażowania w rozwój społeczności, jest niezwykle istotna. Cieszymy się, że możemy wspólnie budować silną i inspirującą przyszłość dla futsalu w Gliwicach. Ich zaangażowanie w lokalną społeczność i wysoka jakość produktów idealnie wpisują się w nasze wartości. Cieszymy się, że możemy razem rozwijać futsal w Gliwicach i wspólnie inspirować naszych kibiców.

Jak jednak futsal można połączyć z kawą? O tym jak się przekonaliśmy, można mówić bardzo obszernie:

Nasza palarnia, tak jak i Piast, z roku na rok coraz prężniej się rozwija. Widzimy ogrom pracy poczyniony w gliwickim klubie, jego rozpoznawalność w Polsce oraz w futsalowym świecie. Profesjonalizm z jakim działa Piast Gliwice Futsal, stawianie sobie nowych, bardziej ambitnych wyzwań i konsekwencja w ich realizacji, to cechy, które również nam są bardzo bliskie. Dodatkowo, co bardzo ważne, KAFAR to gliwicka marka, tak samo jak Piast. Wspólny mianownik na lokalnym rynku sprawia, że razem możemy promować nasze miasto poprzez etyczną kawę i zdrowy sport – mówi Błażej Walczykiewicz.

 – Gdzieś między zapachem świeżo zmielonej kawy, a dźwiękiem piłki na parkiecie, istnieje niewidoczna więź – zaczyna Jarosław Jenczmionka. – Futsal i kawa – dwa światy, które na pierwszy rzut oka wydają się być zupełnie niepowiązane, jednakże istnieje wiele zaskakujących podobieństw między tymi dwoma pasjami. Oto kilka cech, które łączą futsal z kawą:

  1. Dynamizm i szybkość: Zarówno futsal, jak i kawa, są kojarzone z dynamizmem i szybkością. Gra w futsala wymaga błyskawicznych reakcji, szybkich ruchów i precyzyjnych umiejętności. Podobnie, picie kawy dostarcza szybkiego zastrzyku energii i pobudza umysł do działania.
  2. Precyzja i technika: W obu przypadkach, zarówno w futsalu jak i w przygotowaniu kawy, kluczowa jest precyzja i doskonała technika. Gracze futsalu muszą precyzyjnie kontrolować piłkę, podczas gdy barista musi precyzyjnie mielić i zaparzać kawę, aby uzyskać idealny smak.
  3. Łączność społeczna: Zarówno futsal, jak i kawa, są często elementami społecznego życia. Spotkania z przyjaciółmi na meczu futsalu lub na kawie stają się okazją do spędzenia czasu razem, rozmów i budowania więzi.
  4. Międzynarodowy charakter: Zarówno futsal, jak i kawa, mają swoje korzenie w różnych częściach świata i cieszą się międzynarodowym uznaniem. Futsal jest popularny na całym świecie, podobnie jak kawa, która jest spożywana w różnych kulturach na całym globie.
  5. Pasja i zaangażowanie: Zarówno futsal, jak i kawa, przyciągają ludzi o silnej pasji i zaangażowaniu. Zarówno futsaliści, jak i miłośnicy kawy, są gotowi poświęcić wiele czasu i wysiłku na doskonalenie swoich umiejętności i poszukiwanie doskonałego doświadczenia.

Naturalnym skojarzeniem futsalu z kawą jest espresso. Jaką kawę pan Błażej poleciłby zatem naszym Kibicom? 

– Jak chodzi o espresso to cztery propozycje. Dla lubiących klasykę, na pewno Brazylia lub Klasyczna Mieszanka, czyli 70% Arabiki i 30% Robusty. Dla fanów owocowych wrażeń polecamy świetną Gwatemalę i Etiopię. Dla fanów kawy przelewowej… tu już wybór jest bardzo szeroki i nasza oferta bardzo często się zmienia, więc polecamy regularnie sprawdzać stronę naszej palarni lub półki w kawiarni przy Bankowej 1.

Kibicom polecamy jednak nie tylko kawę naszego Partnera, ale również zachęcamy do śledzenia naszych social mediów.

– Oczywiście, wspólne działania pomiędzy Klubem a Palarnią Kawy KAFAR będą stanowiły kluczowy element naszego partnerstwa. Chociaż szczegóły kampanii będą ogłaszane stopniowo, możemy zdradzić pewne plany, które z pewnością zainteresują naszych kibiców – zapowiada Jarosław Jenczmionka i kontynuuje:

– Dział marketingu obu stron pracuje nad innowacyjnymi sposobami integracji marki KAFAR z wydarzeniami klubowymi. Oto kilka koncepcji, które mogą być częścią naszych wspólnych działań:

  1. Specjalne wydarzenia dla kibiców: Palarnia Kawy KAFAR może zorganizować specjalne wydarzenia kawowe podczas meczów, gdzie kibice będą mieli okazję spróbować różnych rodzajów kawy i dowiedzieć się więcej o procesie jej przygotowywania.
  2. Limitowana edycja kawy klubowej: Możemy wspólnie stworzyć limitowaną edycję kawy klubowej, która będzie dostępna w wybranych punktach sprzedaży oraz online dla naszych fanów. Ta unikalna mieszanka kawy mogłaby być inspiracją dla miłośników zarówno futsalu, jak i kawy.
  3. Konkursy i promocje: Przygotujemy różnego rodzaju konkursy i promocje, w których nagrodami będą zarówno gadżety klubowe, jak i produkty KAFAR. To doskonała okazja do zaangażowania kibiców i promocji naszych marek.
  4. Wspólne materiały promocyjne: Stworzymy wspólne materiały promocyjne, takie jak plakaty, filmy promocyjne czy grafiki na media społecznościowe, które będą prezentować nasze partnerstwo i promować zarówno klub, jak i markę KAFAR.
  5. Zapraszanie kibiców do procesu tworzenia: Będziemy angażować naszych kibiców poprzez ankietowanie ich preferencji dotyczących kawy oraz organizowanie konkursów, w których mogą oni brać udział w procesie tworzenia specjalnej kawy klubowej.

– Te działania stanowią tylko wstęp do naszych wspólnych planów. Będziemy ciężko pracować, aby stworzyć atrakcyjne i innowacyjne inicjatywy, które przyniosą korzyści zarówno klubowi, jak i Palarni Kawy KAFAR, a przede wszystkim naszym kibicom.

Śledźcie zatem nasze media społecznościowe i nie przegapcie wspólnie prowadzonych akcji!

Skip to content