Styczniowa dawka emocji z Piastem

Przed naszym zespołem dziewiąta już runda wiosenna w FOGO Futsal Ekstraklasie. I choć za oknem aura jeszcze zimowa, to w PreZero Arenie Gliwice atmosfera z pewnością będzie gorąca. Już w niedzielę gramy z Widzewem Łódź. Początek o godzinie 18:00. Po tym meczu naszą drużynę czeka prawdziwy futsalowy maraton.

Rundę jesienną, podobnie jak rok temu, zakończyliśmy na najniższym stopniu podium. Na 15 rozegranych spotkań dwanaście wygraliśmy, dwa zremisowaliśmy, zaś jedno zakończyło się naszą porażką. Nasz bilans bramkowy w tych meczach to z kolei 66:25, co daje nam m.in. drugą najlepszą defensywę w lidze.

To co najlepsze ma jednak dopiero nadejść. W letnim okienku transferowym do drużyny dołączyło aż ośmiu nowych zawodników. Teraz zasilił ją jeszcze grający na pozycji pivota Rick. Jak zatem podkreślał w niedawnej rozmowie nasz Dyrektor Sportowy, Rafał Franz – na oceny przyjdzie czas:

– Jesteśmy w momencie budowania. Dołączyło do nas kilku nowych zawodników, dlatego na ocenę przyjdzie czas. W tej rundzie było dużo dobrych momentów naszego zespołu, ale widać, że potrzebujemy czasu aby praca, którą wykonujemy na treningach była widoczna w każdym meczu. 135 treningów w hali plus kilkadziesiąt jednostek z trenerem przygotowania motorycznego to wynik naszej pracy w pierwszej rundzie, która ma przynieść owoce w fazie play-off.


O spokojnym rozwoju zespołu na stronie FOGO Futsal Ekstraklasy mówił także nasz bramkarz Michał Widuch:

– Zdecydowanie w tej rundzie mogliśmy skupić się tylko na rozwoju drużyny i polepszaniu naszej gry. Chociaż dorobek punktowy mamy bardzo podobny, to uważam że sama gra była lepsza w naszym wykonaniu. Przede wszystkim w meczach z czołówką nasza gra wyglądała lepiej niż w tamtym sezonie, co mam nadzieję jest dobrym prognostykiem na dalszą część rozgrywek.


Mecz za meczem

O tym co działo się jesienią możemy już jednak zapomnieć. Niespełna miesiąc od ostatniego spotkania minął w mgnieniu oka, a to oznacza ponownie okres ciężkiej pracy, który efekty ma przynieść na przełomie maja i czerwca.

Już na początek zagramy z Widzewem Łódź. Spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kibiców, dla których aktualnie miejsce w PreZero Arenie Gliwice zostało nieco ponad 100 – bilety w sprzedaży online znajdziesz TUTAJ.


Nie można się jednak temu dziwić. Widzew poza swoją rozpoznawalną marką, to w obecnym sezonie także solidność, a zarazem polot na boisku. Doświadczonych już Daniela Krawczyka, Michała Marciniaka oraz Dariusza Słowińskiego wspiera przede wszystkim duet Kolumbijczyków Willy May – Jefferson Ortiz, a między słupkami coraz częściej pojawia się Kamil Izbiański. Zapowiada się zatem naprawdę ciekawe spotkanie. W pierwszym meczu górą byli zawodnicy Orlando Duarte, którzy po bramkach Viniciusa Lazzarettiego, Luisa Bortoletto i dwóch trafieniach Rafaela Cadiniego wygrali 4:2.

Po tym starciu Piastunki staną przed prawdziwym futsalowym maratonem. W sumie rozegrają jeszcze pięć spotkań, w tym jedno w Pucharze Polski z Wikingiem Opole. W FOGO Futsal Ekstraklasie natomiast spotkamy się natomiast u siebie z AZS-em UW DARKOMP Wilanów i Red Dragons Pniewy, zaś na wyjeździe z Ruchem Chorzów i GI Malepszy Arth Soft Leszno – transmisja tego spotkania zaplanowana jest w TVP Sport.


Szczególnie ciekawie zapowiadają się historyczne pierwsze futsalowe Derby Śląska, w których zagramy z chorzowskim Ruchem, od tego roku spadkobiercą historii Clearexu Chorzów. Kibice tego klubu zapowiadają duże wsparcie dla swoich zawodników, zatem i my liczymy na waszą obecność. Miejscowy MORiS przygotował dla was w sprzedaży online specjalnie wyznaczony sektor gości – informacje o biletach znajdziecie TUTAJ.

Przed nami zatem naprawdę intensywny miesiąc wrażeń, które mamy nadzieję przeżywać razem z wami. Zaczynamy już jutro w PreZero Arenie Gliwice (BILETY). Początek już o godzinie 18:00. Do zobaczenia!

Skip to content