Mistrz Brazylii w Piaście! Rick, witamy w drużynie!

Jak obiecaliśmy, tak tez zrobiliśmy. Na koniec roku odpaliliśmy prawdziwą transferową petardę! Do naszej drużyny oficjalnie dołączył Rick, który jest świeżo upieczonym mistrzem Brazylii.

Cleiton Henrique Aparecido Ferreira Alves, jak w pełni nazywa się nasz nowy zawodnik to 30-letni Brazylijczyk, grający na pozycji pivota.

Pierwszym klubem Rick’yego był brazylijski Copagril, z którym w 2017 roku awansował do fazy play-off rodzimej ekstraklasy. Rok później reprezentował już barwy Intelli, ale tego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych, bowiem jego drużyna spadła z ligi.


Dla Brazylijczyka nie oznaczało to jednak spadku sportowego. Od nowego roku grał już w hiszpańskim ekstraklasowym Levante, które zatrzymało się dopiero na fazie play-off i rywalizacji z późniejszym mistrzem, Barceloną.

Wraz z nowym z nowym sezonem Rick pozostał na Półwyspie Iberyjskim, ale przeniósł się do portugalskiej Burinhosy, w której choć grał przez półtora sezonu, to żadnego nie dokończył. Pierwszy został przerwany przez pandemię koronawirusa, zaś w trakcie drugiego powrócił do Brazylii, w której przywdział barwy Atlantico.


Tam występował przez ostatnie trzy sezony. W 2021 roku zaszedł ze swoim klubem do ćwierćfinałów fazy play-off. W kolejnych rozgrywkach, choć po fazie zasadniczej był dopiero na 9. miejscu, sezon zakończył z wicemistrzostwem Brazylii na koncie, aby już w ostatnim swoim sezonie sięgnąć po upragnione mistrzostwo.

Skip to content