Rafał Franz: Dołączy do nas zawodnik, który już od kilku lat był łączony z naszym klubem

Po rozmowie z Prezesem Piasta Gliwice Futsal, Jarosławem Jenczmionką o kwestiach organizacyjnych przyszedł czas na podsumowanie również części sportowej. W tym celu porozmawialiśmy z Dyrektorem Sportowym Klubu, Rafałem Franzem.

Jak Pan ocenia rundę jesienną w wykonaniu drużyny – czy po połowie fazy zasadniczej można wyciągnąć już jakieś wnioski?

Jesteśmy w momencie budowania. Dołączyło do nas kilku nowych zawodników, dlatego na ocenę przyjdzie czas. W tej rundzie było dużo dobrych momentów naszego zespołu, ale widać, że potrzebujemy czasu aby praca, którą wykonujemy na treningach była widoczna w każdym meczu. 135 treningów w hali plus kilkadziesiąt jednostek z trenerem przygotowania motorycznego to wynik naszej pracy w pierwszej rundzie, która ma przynieść owoce w fazie play-off.

Patrząc na grę rywali, czy nie tylko o mistrzostwo, ale również o sam medal może być trudniej niż rok temu?

Zgadzam się. FOGO Futsal Ekstraklasa rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Sportowo, organizacyjnie i finansowo cały ten projekt w ostatnich 2-3 sezonach zrobił niewyobrażalny postęp. Wyniki klubów na arenie międzynarodowej oraz reprezentacji są tego potwierdzeniem. W fazie play-off będziemy mieli bardzo silną ósemkę drużyn i możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji o medale do samego końca. 

Jak nowi zawodnicy wkomponowali się do drużyny pańskim zdaniem i czy jest ktoś, kto wyjątkowo pozytywnie Pana zaskoczył?

Wszyscy potrzebują czasu. Dla każdego zawodnika przychodzącego do tak silnego zespołu, aklimatyzacja przebiega w różny sposób. Osobiście nie lubię wypowiadać się o personaliach publicznie. Czy ktoś mnie zaskoczył? Tak. Kuba Janiszewski. Jestem pod wrażeniem jego postępu. Myślę, że to co zrobił w bramce kiedy dostał swoją szansę, zasługuje na ogromne pochwały. Złapał cztery krótkie rzuty karne, na cztery możliwe. Nie wiem, czy ktokolwiek na świecie ma taką statystykę. Szczerze wątpię. Cieszę się również z postępów Kamila Rolla. W przyszłości Piast będzie miał dużo radości z tej młodej dwójki. 

Pod koniec minionego roku ogłaszaliśmy przedłużenie umów z Miguelem Pegachą oraz Michałem Widuchem. Czy i tym razem kibice mogą spodziewać się takich wiadomości?

Pracujemy nad tym. Razem z Trenerem Orlando i całym  sztabem analizujemy nasz zespół. Proszę być spokojnym. 

Czy w przerwie zimowej możemy spodziewać się transferów przychodzących? Szczególnie brak klasycznego pivota w wielu meczach może rzucać się w oczy.

Tak. Dołączy do nas zawodnik, który już od kilku lat był łączony z naszym klubem, ale ściągnięcie go do Piasta było bardzo trudne. Dziś już ten temat jest zamknięty. Pozyskaliśmy bardzo wartościowego gracza. Resztę muszę niestety zostawić naszemu działowi marketingu.

Jak obecnie wygląda sytuacja zdrowotna w drużynie? Czy wszyscy są gotowi do gry od nowego roku?

Mamy kilka urazów, które ciągną się za nami jak krew z nosa. Wierzę, że nasz sztab medyczny rozwiąże ten problem do pierwszego treningu przed drugą rundą. 

Skip to content