Już dziś nasza drużyna rozegra pierwsze w tym sezonie spotkanie w Arenie Gliwice. Rywalem będzie czwarta drużyna ubiegłego sezonu – GI Malepszy Arth Soft Leszno. Na trybunach zanosi się natomiast na komplet publiczności.

Rywalizacja w minionym sezonie zespołu dowodzonego przez Orlando Duarte z tym prowadzonym przez Tomasza Trznadla miała dwa oblicza – to z fazy zasadniczej oraz fazy play-off. W pierwszej z nich górą byli gracze z Wielkopolski. W rundzie jesiennej wygrali 4:2, zaś w rewanżu w Arenie Gliwice, a spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4. Zupełnie inaczej wyglądało to, gdy doszło już jednak do walki o brązowy medal – wygrana Piastunek 5:1 oraz w rewanżu 5:3 po dogrywce sprawiła, że z kolejnego krążka w swojej kolekcji cieszyć mogli się gliwiczanie.

W letnim okienku transferowym, podobnie jak w naszym zespole, w zespole z Leszna doszło do kilku ciekawych wzmocnień. Do drużyny dołączyło m.in. dwóch rosłych i silnych zawodników z Ukrainy, którzy pokazali już swoje wysokie umiejętności na naszych boiskach – Viacheslav Kozhemiaka (ex Widzew Łódź) i Oleksandr Kolesynkov (ex Jagiellonia Białystok), a ofensywę wzmocnił także Kolumbijczyk Daniel Gallego Garcia, który swoimi umiejętnościami czarował do tej pory kibiców w Toruniu.

Obecne rozgrywki leszczynianie rozpoczęli bardzo dobrze. W pierwszych trzech meczach zgarnęli komplet punktów, potykając się dopiero w czwartym spotkaniu, gdy zremisowali niespodziewanie z AZS-em UW DARKOMP Wilanów 1:1 mimo wielu okazji bramkowych po swoje stronie.

Jakim wynikiem zakończy się dzisiejsza rywalizacja? Pierwszy gwizdek już o godzinie 19:00 w Arenie Gliwice. Transmisja w Pilot WP.

Skip to content