Po intensywnym tygodniowym maratonie nasi zawodnicy mieli nieco więcej czasu na przygotowanie się do kolejnego spotkania. W nim rywalizować będą na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Stawką obrona pozycji lidera.

Miniony tydzień był wyjątkowo intensywny dla całej ligi. W zaledwie tydzień rozegrane zostały trzy kolejki, po których doszło do małych przetasowań w tabeli. Skorzystał na tym m.in. Piast Gliwice, który po remisie z GI Malepszy Arth Soft Leszno 3:3 oraz wygranych 10:1 z FC Reiter Toruń i 3:2 z BSF ABJ Bochnia awansował na pozycję lidera FOGO Futsal Ekstraklasy.


Naturalnie pomogła w tym trochę nieobecność Constractu Lubawa, który był zmuszony przełożyć swoje spotkanie z powodu udziału w turnieju Main Round Ligi Mistrzów w Zagrzebiu, ale jak dobrze wiemy, zwycięzców się nie sądzi. Piast wciąż jest drużyną niepokonaną w lidze i zasłużenie znajduje się na czele ligowej tabeli.

W ramach rywalizacji w 8. kolejce spotkań pojechał obronić ją do Białegostoku, gdzie czeka miejscowa Jagiellonia, z którą mierzyliśmy się w ostatnim czasie kilka razy. Tylko w zeszłym sezonie doszło do czterech takich spotkań, z czego ostatnie dwa zostały rozegrane już w fazie play-off. W niej Piastunki wygrały pewnie 4:2 oraz 5:1, dzięki czemu później mogły rywalizować w półfinale z Constractem Lubawa.


W obecnych rozgrywkach nie zanosi się już jednak na podobne spotkania, a awans Jagiellonii do fazy play-off byłby naprawdę dużą niespodzianką. Gracze ze stolicy Podlasia rozpoczęli sezon najgorzej ze wszystkich drużyn w lidze. Jedyny swój punkt zdobyli w ostatnim meczu, remisując z AZS-em UW DARKOMP Wilanów 2:2, zatem nie może dziwić, że zdecydowanym faworytem w tym meczu będą gliwiczanie.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:00. Transmisja dostępna będzie na platformie Pilot WP.  

Skip to content