Już dziś w stolicy zmierzymy się z AZS-em UW DARKOMP Wilanów. Czy zespołowi Orlando Duarte uda się dać rywalowi futsalowy wykład? Początek spotkania o godzinie 16:00. Transmisja spotkania na platformie Pilot WP.

Nie ma co ukrywać, że zdecydowanym faworytem starcia w Warszawie będzie nasza drużyna. Pokazuje to chociażby historia starć obu drużyn. Na sześć meczów Piastunki wygrały cztery, zaś dwa zakończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy tych spotkań to natomiast 27:13. Do tego dochodzi także aktualna forma Piasta, który jest liderem tabeli z kompletem punktów.

Nie znaczy to jednak, że Akademików można lekceważyć. Szczególnie patrząc na zawodników, którzy dołączyli do zespołu w letnim okienku transferowym. Hiszpan Moustapha Diakite oraz Brazylijczyk Jean Carlos uzbierali do tej pory w sumie dziesięć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej i są wyraźnymi liderami drużyny prowadzonej przez Macieja Karczyńskiego.


Gracze ze stolicy mają jednak też swoje problemy. Kontuzje Radosława Marcinkowskiego, Savy Lutaia oraz Grzegorza Ocha sprawiły, że do zespołu awaryjnie musiał dołączyć Maciej Piwowarczyk, który w przeszłości występował już w barwach AZS-u.

Czy nasza drużyna przełoży zatem przewagę z papieru także na boisko? Początek spotkania o godzinie 16:00. Transmisja dostępna na platformie Pilot WP.

Skip to content