Młodzież atakuje! Kamil Roll w Piaście!

Kolejnym nowym zawodnikiem Piasta Gliwice Futsal w trakcie letniego okienka transferowego został Kamil Roll. 20-latek to były młodzieżowy reprezentant Polski, który na swoim koncie ma także występy w kadrze seniorskiej.

Kamil Roll to futsalowy wychowanek Beniaminka 03 Starogard Gdański. Już w trakcie występów na poziomie drugiej ligi dawał znać o swoim dużym talencie, co poskutkowało nie tylko licznymi powołaniami do reprezentacji młodzieżowej, ale także tej seniorskiej!


Z reprezentacją Polski do lat 19 prowadzoną przez Łukasz Żebrowskiego nasz nowy zawodnik zaszedł aż do półfinału Mistrzostw Europy, odpadając dopiero po dogrywce w meczu z Hiszpanią. Z reprezentacją seniorską awansował natomiast do Elite Round eliminacji Mistrzostw Świata – na cztery możliwe spotkania w Main Round, w trzech znalazł się w kadrze meczowej.

Na podwórku klubowym Roll reprezentował do tej pory tylko dwa kluby. Poza wspomnianym drugoligowym Beniaminku 03 Starogard Gdański, ostatni sezon spędził w ekstraklasowym FC Reiter Toruń. W nim od samego początku pokazywał swoje duże umiejętności, co w debiutanckim sezonie na najwyższym poziomie rozgrywkowym przyniosło mu osiem bramek oraz jedną asystę.

Teraz Kamil Roll swój dorobek bramkowy będzie mógł powiększać w niebiesko-czerwonych barwach. Witamy w drużynie!

________________________________________

Fot. Sławomir Kowalski

Skip to content