Nie ma jak w Gliwicach. Zaťovič ponownie w Piaście!

Niedługo trwało rozstanie Patrika Zaťovicia z Piastem Gliwice. Po roku gry w ojczyźnie reprezentant Słowacji powraca do naszego zespołu jako król strzelców rodzimej ekstraklasy z apetytem na kolejne mistrzostwo Polski.

Patrik Zaťovič jest bardzo dobrze znany polskim kibicom. W sezonie 2020/21 występowałem w P.A Novej Gliwice, w której barwach strzelił 17 bramek i był wyróżniającym się zawodnikiem, mimo spadku zespołu do I ligi.

To zaowocowało szybko transferem do Piasta. W naszych barwach reprezentant Słowacji 12-krtonie wpisał się na listę strzelców, zaliczył osiem asyst, ale co najważniejsze, sięgnął po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski.


W Lidze Mistrzów razem nie mogliśmy już jednak zagrać. Patrik był zmuszony z powodów osobistych rozwiązać kontrakt z naszym klubem, a tym samym występować w swojej ojczyźnie, gdzie szło mu naprawdę bardzo dobrze.

Wraz z CopyLeadres Prievidza sięgnął po brązowy medal mistrzostw Słowacji, zaś sam z 30 bramkami na koncie w 22 meczach sięgnął po koronę król strzelców.

Teraz Patrik powraca do Piasta. Liczymy zatem na powtórkę z sezonu 2021/22!

Skip to content