Z Wiecznego Miasta do Miasta Futsalu

Luis Bortoletto oficjalnie nowym zawodnikiem Piasta Gliwice Futsal. 21-letni Brazylijczyk ostatnio był zawodnikiem włoskiej Romy. Wcześniej grał również w czeskiej ekstraklasie.

Kolejną kartą, którą odsłaniamy w letnim okienku transferowym jest Luis Bortoletto. 21-letni Brazylijczyk pochodzi z Sao Paulo. W swojej ojczyźnie Luis grał w drużynach młodzieżowych takich klubów jak Bolao, Corinthians, Palmeiras, Academia de Futbol czy też ADAC Futebol Clube.

W 2018 roku po raz pierwszy wyleciał do Włoch, gdzie początkowo grał w młodzieżowej drużynie B&A SPORT Calcio a 5 ORTE, aby jeszcze w tym samym roku trafić do słynnej Romy. W jej barwach sięgnął po Mistrzostwo Włoch do lat 19 oraz Puchar Włoch w tej samej kategorii wiekowej.


W sezonie 2020/2021 zmienił klub na seniorski już Futsal Pistoia, grający na poziomie włoskiej Serie A2, ale po zaledwie roku powrócił do Brazylii, gdzie reprezentował barwy lokalnego w Sao Paulo Sante Andre  Futsal.

Jak się później okazało i w domu nie został zbyt długo. Wystarczyło bowiem pół roku, aby powrócić do Europy i w trakcie zimowego okienka transferowego przywdziać koszulkę czeskiej Sparty Praga, z którą zaszedł do fazy play-off.


Ostatni sezon Bortoletto, znany również jako Luizinho, ponownie spędził jednak we włoskiej Romie. W przechodzącej reformę Serie A2 sezon zakończył na fazie play-off o awans do nowopowstałej Serie A2 Elite, aby następnie ponownie otworzyć się na nowy kierunek swojego rozwoju. Kierunek Piast Gliwice Futsal.

Luis! Witamy w drużynie!

Skip to content