Alex Gonzalez zasila Piasta!

Alex Gonzalez oficjalnie nowym zawodnikiem Piasta Gliwice Futsal! 29-letni Hiszpan przez ostatnie trzy sezon występował we Włoszech. W swoim CV ma również kluby z Hiszpanii oraz Belgii.

Nowy zawodnik drużyny prowadzonej przez Orlando Duarte jest wychowankiem hiszpańskiej Talavery, z którą w sezonie 2011/12 występował w rodzimej ekstraklasie. Klub mimo sportowego utrzymania nie przystąpił jednak do kolejnego sezonu z powodu problemów finansowych, a tym samym Alex musiał zejść do trzeciej ligi.

Tam grał aż do 2016 roku. W tym czasie reprezentował wspomnianą Talaverę, ale także rezerwy słynnego Interu Movistar, którego barw w tym samym czasie bronił m.in. wielki Ricardinho.

Od sezonu 2016/17 z małą przerwą Gonzalez występował we Włoszech w Serie A2 – drugi poziom rozgrywkowy. Przez pierwsze trzy lata grał w Atlante Grosseto. Następnie wyjechał na rok do Belgii, ale po sezonie przerwanym przez pandemię szybko powrócił na Półwysep Apeniński.


W sezonach 2020/21 i 2021/22 reprezentował Citta di Cosenza, z którą dwukrotnie był bliski awansu do Serie A, w tym raz nawet bezpośrednio, ale za każdym razem kończyło się ostatecznie tylko na fazie play-off.

Ostatnim klubem 29-latka było Benevento, z którym Gonzalez także zakończył swoją przygodę na fazie play-off.

Teraz Alex dołącza do Piasta, aby zaprezentować pełnię swoich umiejętności w FOGO Futsal Ekstraklasie. Witamy w drużynie!

Skip to content