Jarosław Jenczmionka Prezesem Piasta Gliwice Futsal

Jarosław Jenczmionka został wybrany nowym Prezesem Zarządu Piasta Gliwice Futsal, zastępując na tym stanowisku po ponad rocznej kadencji Łukasza Siódmoka.

Jarosław Jenczmionka jest jednym z założycieli naszego klubu. To dzięki jego inicjatywie zaczęliśmy grać w 2016 roku w dzisiejszej FOGO Futsal Ekstraklasie. Przez trzy lata pełnił wówczas funkcję Prezesa Zarządu, by w 2019 roku z niej, jak się okazało chwilowo, zrezygnować. Przez następne lata, pomimo iż nie sprawował wtedy w naszym klubie żadnej oficjalnej funkcji, cały czas wspierał urzędujący zarząd, głównie w zakresie doradztwa biznesowego.

– Zdecydowałem się ponownie podjąć tej zaszczytnej, ale i odpowiedzialnej roli, stawiając sobie za cel głównie jeden wątek – maksymalne zapełnienie naszej domowej hali niebiesko-czerwonymi kibicami. I obiecuję wszystkim, że nie spocznę dopóki trybuny gliwickiej Areny nie będą na każdym naszym meczu w stu procentach pełne – mówi Jarosław Jenczmionka.

Poza nowym Prezesem wybrani zostali również wiceprezes ds. organizacyjnych, którym został Miłosz Karski oraz wiceprezes ds. finansowych, którym ponownie wybrana została Ewa Bernadiuk.

Miłosz Karski w naszym klubie pracuje nieprzerwanie od pierwszego sezonu jego istnienia, czyli już blisko siedem lat. Był u nas m.in. kierownikiem drużyny, trenerem grup juniorskich, członkiem zarządu, team managerem oraz dyrektorem administracyjnym.


Ewa Bernadiuk również z Piastem związana jest od zawsze. Do tej pory pełniła już funkcję wiceprezesa w dotychczasowym zarządzie. Na co dzień zajmuje się głównie finansami Stowarzyszenia, a kibice kojarzyć ją mogą na pewno z pracy przy stoliku sędziowskim w trakcie domowych spotkań naszej drużyny.

Skip to content