Czerwone Smoki przyjeżdżają do Gliwic

Już niedzielę Mistrzowie Polski przystąpią do kolejnego spotkania. Zawodnicy Orlando Duarte tym razem podejmą zespół Red Dragons Pniewy. Początek tego spotkania o godz. 18:00 w hali na Jasnej 31. Sprzedaż biletów będzie prowadzona w formie stacjonarnej.

Historia ligowych spotkań Piasta Gliwice Futsal z Red Dragons Pniewy przemawia na korzyść Mistrzów Polski. Na 15 rozegranych meczów wygraliśmy aż dziesięć, jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów, zaś czterokrotnie lepsi byli pniewianie.


Obecny rok obie drużyny rozpoczęły niemalże bliźniaczo, a jedyną różnicą jest bilans bramkowy. Zarówno bowiem my, jak i gracze Łukasza Frajtaga zanotowaliśmy trzy zwycięstwa oraz dwa remisy. Znacznie trudniejszemu zadaniu sprostały jednak Piastunki, które w trzech z pięciu ostatnich meczów mierzyły się z drużynami z ligowego TOP5, co też daje im prawo, aby stawiać się w roli w faworyta.

Zainkasowanie kolejnego kompletu punktów nie będzie jednak tak łatwe. W świetnej dyspozycji znajduje się obecnie Łukasz Błaszczyk, bramkarz Red Dragons oraz reprezentant Polski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem stycznia FOGO Futsal Ekstraklasy. Do tego mamy Germana Romero, znanego z występów również w naszych barwach oraz zawsze groźny tercet Adrian Skrzypek – Mateusz Kostecki – Patryk Hoły.

Ewentualna wygrana pniewian pozwoliłaby im awansować na 5. miejsce w tabeli. Zwycięstwo Piastunek sytuacji w tabeli natomiast by nie zmieniło, ale umożliwiłoby utrzymanie kontaktu z prowadzącą dwójką z Bielska-Białej i Lubawy.

Początek spotkania już w niedzielę o godzinie 18:00 w  hali przy ul. Jasnej 31. Sprzedaż biletów będzie prowadzona w formie stacjonarnej na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

Skip to content