Oświadczenie Klubu

Szanowni Państwo

W związku z faktem, iż już od paru tygodni dość głośno mówiło się o potencjalnej możliwości zorganizowania tegorocznego turnieju Final Four UEFA Futsal Champions League w naszym mieście, Gliwicach, na jednej z najnowocześniejszych hal sportowych w Europie, chcielibyśmy niniejszym zakomunikować co następuje:

Zaszczytem dla naszego klubu była już sama możliwość uczestniczenia w procesie wyboru gospodarza ww. wydarzenia, zarówno na etapie przygotowania oferty, jak i później, podczas ostatecznego zatwierdzenia organizatora Final Four. Nasza współpraca z UEFA, na każdym z tych etapów przebiegała w sposób wzorowy, a wsparcie jakie otrzymaliśmy – zwłaszcza w ostatnich dniach – zarówno ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji było nieocenione, zasługujące tak naprawdę na zupełnie odrębne gorące podziękowania.

Oczywiście czujemy się zawiedzeni, iż ostatecznie turniej odbędzie się nie u nas, a w Hiszpanii. Chcieliśmy bowiem bardzo móc gościć tutaj cztery najlepsze futsalowe kluby Europy. Nasz smutek jest tym większy, że doskonale zdajemy sobie sprawę jak starannie oraz profesjonalnie sporządzona była nasza oferta organizacji, co naturalnie nie byłoby możliwe bez fantastycznej współpracy, zarówno z „Areną” Gliwice, jak i z siecią hoteli, która miała gościć wszystkich uczestników Final Four. 

Ponad wszystko mamy jednak nadzieję, że tegoroczna decyzja UEFA, jest tak naprawdę jedynie odwleczeniem momentu, w którym finał futsalowej Ligi Mistrzów odbędzie się w Gliwicach. Tym samym już teraz deklarujemy, że w przyszłym sezonie rozgrywkowym znów spróbujemy organizację tych zawodów otrzymać i znów dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie się stało. Trzymajcie za nas kciuki, bo naprawdę będzie warto!

Skip to content