Starcie gigantów w Lubawie!

Już w sobotę Piast Gliwice uda się do Lubawy, aby tam w ramach 20. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy zmierzyć się z miejscowym Constractem. Piastunki do tej pory jeszcze nigdy nie wygrały na terenie Konstruktorów. Najwyższa pora to zmienić!

Historia spotkań Piasta z Constractem na terenie naszych najbliższych rywali jest zdecydowanie bardziej korzystna dla lubawian. Mistrzowie Polski do tej pory wywieźli stamtąd tylko punkt – w 2019 roku po bramkach Dominika Soleckiego i Michała Cygnarowskiego zremisowaliśmy tam 3:3.

Chęć do przerwania złej passy jest zatem ogromna, choć nie będzie to takie proste. Zespół prowadzony przez Dawida Grubalskiego to obecny lider, który w tym sezonie jako jedyny w lidze zdobył komplet punktów przed własną publicznością.

W swoim składzie lubawianie posiadają zaś takich graczy jak Pedrinho, Jakub Raszkowski czy Tomasz Kriezel, którzy znajdują się w czołówce wszelkich klasyfikacji. Do tego dochodzą też inni reprezentanci jak: Paweł Kaniewski, Mateusz Madziąg, Kacper Sendlewski czy reprezentant Finlandii Jaakko Alasuutari.

Wymieniać mocne punkty Konstruktorów można by było zatem bez końca, o czym świadczy zresztą ich bilans ostatnich spotkań. Licząc Puchar Polski, z ostatnich pięciu meczów wygrali wszystkie z bilansem bramkowym 37-4!

Naturalnie nasi zawodnicy mają czym odpowiedzieć, co sprawia tylko, że szykuje się prawdziwe starcie gigantów! Początek już w sobotę o godz. 18:00. Transmisja tylko w Pilot WP!

Skip to content