Poprzeczka pójdzie w górę

Po awansie do 1/8 finału Pucharu Polski Piast Gliwice oczekuje na rywala, którego pozna na tym etapie rozgrywek. Możliwości jest siedem, w tym te z najwyższej półki.

Jak podała oficjalna strona FOGO Futsal Ekstraklasy do losowania par 1/8 finału Pucharu Polski dojdzie już w piątek w trakcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w Tychach. Losowanie, podobnie jak w poprzednich latach, ma przebiegać według klucza geograficznego północ-południe. Na kogo zatem mogą trafić Mistrzowie Polski?

Z II ligi Piastunki mogą wylosować dwa zespoły: WKS Śląsk Wrocław oraz KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka. Patrząc na historię obecnej edycji Pucharu Polski, trudniejszym rywalem wydaje się być WKS Śląsk. Wrocławianie niespodziewanie pokonali już dwóch ekstraklasowiczów – AZS UŚ Katowice i Clearex Chorzów, więc ewentualny wyjazd na Dolny Śląsk mógłby być ciekawym dla kibiców obu drużyn starciem, także patrząc ze względu na piłkarskie marki, jakie łącza oba kluby.

Spotkanie z KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka wiązałoby się natomiast z powrotem w znajome strony. To właśnie w Kazimierzy Wielkiej odbyło się bowiem nasze spotkanie z Wisłą Opatowiec wygrane 7:1. Powtórka byłaby z pewnością mile widziana.


Również z poziomu I ligi możemy trafić na dwa zespoły: Eurobus Przemyśl i GKS Futsal Tychy. Zdecydowanie cięższym wyzwaniem wydaje się być tu wyjazd do odległego Przemyśla, a więc lidera I ligi grupy południowej, który dopiero co wygrał z Widzewem Łódź. Swoje atuty ma jednak również tyzanie, którzy po objęciu funkcji trenera przez Andrzeja Szłapę zaczęli coraz mocniej rozpychać się łokciami na ligowym podwórku.

Na koniec zespoły, których nikomu przedstawiać nie trzeba: Rekord Bielsko-Biała, Dreman Opole Komprachcie i BSF ABJ Bochnia. W tym wypadku gospodarza spotkania wskaże już losowanie. W teorii najtrudniejszym rywalem powinien być obrońca tytułu, a więc Rekord, ale patrząc na kalendarz oraz nasze niedawne starcie, tego można doszukiwać się w Dremanie, który dodatkowo będzie pauzować w kolejce poprzedzającej pucharową rywalizację, co pozwoli mu się lepiej przygotować do meczu.


A kogo wy byście chcieli wylosować dla naszych zawodników w walce o ćwierćfinał Pucharu Polski?

Skip to content