Po ponad miesięcznej przerwie wracamy do Areny Gliwice! W pierwszym domowym spotkaniu w 2023 roku podejmiemy zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno. Początek już w poniedziałek o godzinie 18:15.

Długo czekaliśmy na to spotkanie, ale w końcu znów będziemy mogli zagrać w Arenie Gliwice, przed własną publicznością, na własnym…. No właśnie. Już nie parkiecie. Spotkanie Mistrzów Polski z GI Malepszy Arth Soft Leszno zostało bowiem zakwalifikowane jako Mecz Kolejki, a to oznacza, że jako pierwsi w FOGO Futsal Ekstraklasie będziemy mogli zagrać na nowej macie – specjalnej nawierzchni, na której rozgrywane są największe futsalowe turnieje na w Europie i na świecie.

Ważniejszy od nawierzchni będzie jednak końcowy rezultat spotkania. A ten nie był ostatnio dla nas korzystny w starciu z leszczynianami. Po dobrych występach w Lidze Mistrzów przegraliśmy w hali w Poniecu 2:4. W Gliwicach ma być już jednak zupełnie inaczej! W końcu to u siebie nigdy nie przegraliśmy z drużyną prowadzoną przez Tomasza Trznadla. Co więcej, w tym sezonie nie było jeszcze nikogo, kto dałby radę Piastunkom na naszym terenie.

Trzon drużyny i znane twarze

Obecnie leszczynianie zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Ich ostatnie spotkanie zakończyło się porażką z Widzewem Łódź 2:5. W zespole z pewnością warto będzie zwrócić uwagę na dwójkę Brazylijczyków – Douglasa i Yvaaldo Gomesa, którzy liderują pod względem bramek i asyst w swojej drużynie. Pierwszy z nich grał zresztą kiedyś także w Piaście. W sezonach 2018/19 i 2019/20 wystąpił w sumie w 23 spotkaniach i strzelił 15 bramek.

Barwy Piastunek reprezentował także Dominik Solecki, kolejny filar drużyny z Wielkopolski. Reprezentant Polski w niebiesko-czerwonym trykocie występował w sezonach 2019/20 i 2020/21, w trakcie których zaliczył 41 spotkań i 17 bramek.

Promocje właśnie dla Ciebie

Przypomnijmy, że wszystkie dzieci do 15. roku życia mają wstęp darmowy na mecz. Podobnie zapraszamy wszystkie osoby z Ukrainy, dla których mamy wstęp bezpłatny. Wszyscy kibice mogą zaś nabyć 50% zniżki – wystarczy przyjść na mecz w koszulce lub szaliku Piasta Gliwice. Bilety można zakupić TUTAJ. Zapraszamy!

Początek spotkania już w poniedziałek o godzinie 18:15. Transmisja dostępna będzie na antenie TVP Sport.

Skip to content