Ruszamy po Puchar Polski

Już w niedzielę Piast Gliwice Futsal rozpocznie marsz po Puchar Polski. W ramach 1/32 finału zawodnicy Orlando Duarte udadzą się na Opolszczyznę, gdzie podejmie ich drugoligowe Bongo Niemodlin.

15 stycznia o godzinie 18:00 Piast Gliwice rozpocznie rywalizację w kolejnej edycji Pucharu Polski. Rywalem Piastunek będzie podopolskie Bongo Niemodlin. Dla naszych przeciwników to również będzie pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach obecnej edycji, bowiem w I rundzie Bongo otrzymało wolny los.

Bongo Niemodlin na co dzień rywalizuje w III grupie II ligi. Tam po rundzie jesiennej zajmuje czwarte miejsce w siedmiozespołowej stawce, zdobywając osiem punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa, dwa remisy oraz dwie przegrane. Ich bilans bramkowy to natomiast 28:30.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem drużyny z Niemodlina, jeśli chodzi o granie na najwyższym poziomie, wydaje się być Mateusz Suchodolski. 23-latek, który cały sezon 2020/21 spędził w Dremanie Opole Komprachcice, jest jednym z najlepszych strzelców swojej drużyny – cztery bramki w sześciu spotkaniach. Poza nim za bramki odpowiadają jednak także m.in. Arkadiusz Gibała – pięć zdobytych goli oraz Michał Nowosielski – także pięć bramek na koncie.

Trudno jednak to w jakikolwiek sposób porównywać z drużyną Piastunek. Choć w sporcie zdarzyć może się naprawdę wiele, a z szacunkiem do rywali trzeba podchodzić zawsze, kibice powinni raczej obejrzeć jednostronne spotkanie, z którego z pewną wygraną powinni wyjść zawodnicy Piasta Gliwice.

Skip to content