Czas na Superpuchar Polski w futsalu!

Futsaliści „Piasta” nie mają chwili wytchnienia. W minioną sobotę jeszcze grali w Grecji mecz w ramach futsalowej Ligi Mistrzów, od poniedziałku trenują, bo już dziś zmierzą się w meczu o Superpuchar Polski z Rekordem Bielsko Biała.

„Rekord” w ostatnich latach regularnie walczy o to trofeum. Dla „Piasta” także to nie będzie debiut. W sezonie 2018/19 gliwiczanie dotarli do finału Pucharu Polski w którym zmierzyli się z… „Rekordem”. W związku z tym, że bielszczanie zostali mistrzami Polski to „Piast” był tą drużyną, która zmierzyła się z ekipą z Cygańskiego Lasu. Było to ciekawe i zacięte spotkanie, ostatecznie zakończone wygraną Rekordu 4:3. Ten pojedynek został rozegrany w Mysłowicach, a na ławce trenerskiej zasiadali wówczas Rafał Barszcz i Jacek Podgórski. Mecz ten dobrze pamiętają Michał Widuch i Marek Bugański, ponieważ oboje w nim wystąpili.

Zdjęcie archiwalne. Superpuchar Polski w futsalu – Piast Glwice vs Rekord Bielsko-Biała

Rekord Bielsko Biała przez ostatnie lata rządził i dzielił w Futsal Ekstraklasie. W minionym sezonie został jednak zdetronizowany przez „Piasta”. Co ważne, stało się to w bezpośrednim meczu w którym gliwiczanie pokonali bielszczan 5:2. Na pocieszenie „Rekord” zdobył Puchar Polski i zakończył rozgrywki na drugim miejscu. Bez dwóch zdań – w środę zagrają ze sobą dwie najlepsze drużyny ostatnich 12 miesięcy.

Środowy pojedynek odbędzie się w hali „Michał” w Siemianowicach Śląskich. Decyzja o wyznaczeniu tego obiektu na ten mecz wzbudziła dużo emocji. Władze Piasta nawet wystosowały pismo krytykujące tę decyzję. Jest to bowiem niewielka hala, licząca ledwie 560 miejsc siedzących. Warunki do gry też nie są komfortowe. Jak nietrudno się domyśleć, bilety na to bardzo atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie są już dawno wyprzedane. Nie każdy kibic zdążył zakupić wejściówkę na to wydarzenie. Na szczęście będzie przeprowadzona transmisja na oficjalnym kanale youtub`owym PZPN „Łączy nas Piłka”.

Rekord ma już za sobą pierwszy mecz o punkty. Bielszczanie pokonali na inaugurację sezonu 2022/2023 AZS UŚ Katowice i prowadzą w tabeli. Piast miał grać z Red Devils Chojnice, ale spotkanie to z racji występów w europejskich pucharach zostało przełożone na 28. września. Biorąc pod uwagę wysoką formę obu zespołów środowy pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Początek meczu przewidziano na godzinę 18:00.

Zdjęcie archiwalne. Superpuchar Polski w futsalu – Piast Glwice vs Rekord Bielsko-Biała

Wspomnienie pierwszego meczu „Piasta” z „Rekordem” o Superpuchar Polski
Mysłowice – 01.09.2019, godz.: 19:00
Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice 4:3 (1:0)
Bramki:  Jani Korpela `6, Paweł Budniak `24, Alex Viana `26, Michał Kubik `31 – Paweł Budniak `24 (s), Germán Romero `38, Marcin Grzywa `38
Piast: 23. Michał Widuch – 20. Michał Grecz, 17. Karol Czyszek, 8. Mateusz Omylak, 3. Marek Bugański – 1. Paweł Grzywa (GK), 84. Rafał Wojcik (GK), 7. Marek Chojnacki, 18. Michał Cygnarowski, 10. Marcin Grzywa, 9. Germán Romero, 6. Wojciech Wołongiewicz, 2. Rafał Adamczyk, 11. Dominik Solecki.
Trenerzy: Rafał Barszcz i Jacek Podgórski
Rekord: 84. Bartłomiej Nawrat – 9. Artur Popławski, 10. Paweł Budniak, 20. Oleksandr Bondar, 21. Michał Marek oraz 1. Kacper Burzej (GK), 19. Krzysztof Iwanek (GK), 5. Kamil Surmiak, 6. Jan Dudek, 8. Tomasz Gąsior, 11. Alex Viana, 13. Jani Korpela, 23. Michał Kubik, 27. Jan Janovský.
Trener: Andrzej Szłapa
żółte kartki: Omylak, Solecki.
sędziowali: Sławomir Steczko i Mariusz Krupa.

Skip to content