„Piast” gromi mistrza Mołdawii! Dziś odpoczynek, jutro mecz o awans!

W swoim drugim meczu turnieju preeliminacyjnego do futsalowej Ligi Mistrzów Piast Gliwice pokonał mistrza Mołdawii, Nistru Chișinău, 6:0. Pierwsze trzy bramki padły w pierwszej połowie, a kolejne po przerwie. Autorami bramek byli: Vinicius Lazzaretti (2x), Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski i Vinicius Teixeira Lanza. Jednego gola sędziowie zaliczyli jako trafienie samobójcze.

W swoim pierwszym meczu tego turnieju gliwiczanie pokonali mistrzów Izraela 4:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak tak łatwo jakby mogło się można spodziewać po wyniku końcowym. Spodziewano się, że  starcie z mistrzami Mołdawii będzie trudniejsze niż pierwszego meczu. Początek spotkania zdawał się to potwierdzać. Zawodnicy „Nistru” grali odważnie i Remenets miał nawet sytuację bramkową, której jednak nie zdołał wykorzystać. Jednak to „Piastunki” jako pierwsi zdobyli bramkę! W 5. minucie Graca znalazł dobrze ustawionego Viniego II, który otworzył wynik tego spotkania. Gliwiczanie poszli za ciosem i w 7. minucie Mrowiec indywidualną akcją podwyższył wynik na 2:0. Po tym trafieniu szkoleniowiec „Nistru” poprosił o czas. Szybko strzelone bramki pozwoliły jednak „Piastowi” już grać bez presji i spokojnie czekacć na kolejne okazje bramkowe, a ta się nadarzyła w 15 minucie. Wtedy to Teixeira pięta zagrał piłkę do Śmiałkowskiego, a ten uderzył z półobrotu, precyzyjnie tuż przy słupku i tym samym podwyższył prowadzenie – 3:0.  W futsalu taki wynik jeszcze nie gwarantuje zwycięstwa, ale z przebiegu tego spotkania można było sądzić, że gliwiczanie nie pozwolą odebrać sobie zwycięstwa.

foto: Robert Neumann

Po przerwie nie prędko padły kolejne bramki. W końcu Mołdawianie zdecydowali się na grę w przewadze, ale nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. W 34. minucie swoją grę w przewadze zakończyli strzałem, ale niecelnym. Grę szybko wznowił Kyryło Cypun, który ręką przerzucił futsalówkę przez całe boisko wprost na głowę Lazzariettiego, który dopełnił formalności i umieścił piłkę w pustej bramce. Minutę później gliwiczanie zastosowali pressing na połowie rywala, piłkę przejął Mrowiec, zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Bugańskiego, ten strzelił obok interweniującego bramkarza Nistru, futsalówka odbiła się od słupka i od pleców Capsumuna, któremu to ostatecznie sędziowie zapisali samobójcze trafienie. Na 8 sekund przed końcem meczu Tsypun obronił strzał gracza Nistru, odbita piłka trafiła pod nogi Lazzariettiego, który strzałem z własnego pola karnego posłał ją do bramki, ustalając końcowy wynik spotkania.

W swoim drugim meczu Piast pewnie zwyciężył. Z dorobkiem sześciu punktów i bilansem bramkowym 10-0 prowadzi w tabeli. Ostatnie grupowe spotkanie mistrz Polski rozegra już jutro o godzinie 18:00 (czasu polskiego) z gospodarzami turnieju – greckim ASE Doúka.

Nistru Chișinău – Piast Gliwice 0:6 (0:3)
Bramki:
1:0 – 5` Vinicius Teixeira Lanza (asysta Bruno Graca),
2:0 – 7` Mateusz Mrowiec (bez asysty)
3:0 – 15` Dominik Śmiałkowski (asysta: Vinicius Teixeira Lanza)
4:0 – 34` Vinicius Lazzaretti (asysta Kyryło Cypun)
5:0 – 35` Alexei Capsamun  (s) (wypracowana przez Marka Bugańskiego)
6:0 – 40` Vinicius Lazzaretti (asysta Kyryło Cypun)

„Piast”: 1. Kyryło Cypun – 12. Breno Bertoline, 14. Matej Fideršek, 15. Vini I, 93. Rafael Cadini oraz 23. Michał Widuch – 2. Bruno Graça, 3. Marek Bugański, 7. Sergio Parra, 9. Mateusz Mrowiec, 10. Dominik Śmiałkowski, 11. Miguel Pegacha, 71. Bartłomiej Piórkowski, 90. Vini II.

„Nistru”: 1. Alexei Capsamun – 9. Andrian Lașcu, 10. Sergiu Tacot, 11. Ołeh Hasiuk, 12. Andrij Remenec oraz 2. Artiom Cubani, 21. Aristian Ciobanu – 8. Sergiu Timpeu, 13. Roman Sirbu, 23. Constantin Gurjui, 77. Ion Coval, 98. Daniel Adam.

żółte kartki: Adam, Gurjui – Rafael Cadini.

sędziowali: Marija Mysłowśka (Ukraina), Maksim Diejkało (Białoruś).

Tabela:

  1. Piast Gliwice 2  6 10-0
  2. ASE Doúka 2  6  12-4
  3. Nistru Chișinău 2  0  2-10
  4. Technion Hajfa 2 0  2-12
Skip to content