Diabły nie postraszyły Piasta

Na zakończenie 22. kolejki spotkań Futsal Ekstraklasy Piast wysoko pokonał Red Devils Chojnice 8:3. W pierwszej połowie gospodarze jeszcze prowadzili w miarę wyrównany pojedynek z drużyną Orlando Duarte, stąd po 20 minutach był wynik 1:1. Po zmianie stron gliwiczanie poprawili celowniki i strzelili  jeszcze 7 goli, a rywale odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami. Tym razem bramki głównie zdobywali stranieri Piasta.   

Gliwiczanie nie zlekceważyli niżej notowanego przeciwnika i od początku atakowali bramkę Czerwonych Diabłów, brakowało jednak precyzji i trochę szczęścia, dobrze też w ten mecz wszedł bramkarz z Chojnic. Wreszcie w 9 minucie „Vini” technicznym strzałem pokonał Kollara. Długo jednak goście nie cieszyli się z prowadzenia. W 13 minucie miejscowi wykonywali rzut rożny. Piłka po strzale Laskowskiego odbiła się od słupka i Widucha, dopadł do niej jeszcze Medon, który wyrównał stan meczu.  Chojniczanie potem cofnęli się, a zawodnicy Piasta próbowali atakiem pozycyjnym zmusić rywali do popełniania błędów i tak też się kilka razy stało, ale pomyłki te naprawiał bramkarz Red Devils stąd wynik po pierwszej połowie był remisowy – 1:1.

W przerwie w szatni Piasta raczej nie było nerwowo. Widać było bowiem, że gliwiczanie są stroną dominującą. W tych pierwszych 20 minutach gospodarzom jeszcze udawało się dość skutecznie bronić, ale z upływem czasu zaczęły opuszczać ich siły. Nieustające ataki Piasta przyniosły efekt w 27 minucie. Wtedy to z pola bramkowego precyzyjnie uderzył Breno Rosa i zrobiło się 2:1. Brazylijczykowi nie przeszkodziło nawet to, ze miał „na plecach”  zawodnika gospodarzy.  Dwie minuty później Bruno Graca wpisał się na listę strzelców. 7 sekund później było już 4:1. Po wznowieniu gry gliwiczanie przejęli piłkę i wyszli z błyskawiczną kontrą, którą celnym strzałem zakończył Szadurski. W zasadzie w tym momencie losy tego spotkania były już przesądzone, ale chojniczanie jeszcze wycofali bramkarza i w 31 minucie po składnej i ładnej akcji – Oleh Nehela umieścił piłkę w gliwickiej bramce. Nadzieje na nawiązanie jeszcze walki szybko ostudził Cadini, który popisał się technicznym strzałem z bocznego sektora boiska. To była 34 minuta, a chwilę później Kubiszewski uderzył zza linii pola karnego, zdobywając trzeciego i jak się miało okazać ostatniego  dla Red Devils gola. Miejscowi chyba jeszcze wierzyli, że mogą odrobić straty, bo dalej grali z wycofanym bramkarzem, ale w 35 minucie „Vini” posłał futsalówkę z narożnika boiska własnej połowy do pustej bramki „Diabłów” i trafił. Być może był to gol zdobyty z najdalszej odległości w historii Futsal Ekstraklasy. Zaraz potem Świtoń został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny i gospodarze mieli grać przez 2 minuty bez jednego zawodnika. Goście wykorzystali to, a konkretnie Breno , który podwyższył rezultat na 7:2. W tej samej minucie jeszcze Piast przeprowadził akcję, która celnym trafieniem zakończył Cadini, ustalając końcowy rezultat na 8:3 dla Piasta.

W tej kolejce niespodzianek na górze tabeli nie było. Swoje mecze wygrały również drużyny goniące gliwiczan w tabeli, czyli Rekord i Constract. Nad ekipą z Bielska Piast ma dwa punkty przewagi, a nad drużyną z Lubawy – 4 oczka.

Chojnice – 27,03.2022, g. 18:00
Red Devils Chojnice – Piast Gliwice 3:8 (1:1)
Bramki:
0:1 – 9` Vinicius Lazzaretti (asysta Breno Bertoline)
1:1 – 13` Kristian Medon
1:2 – 27` Breno Bertoline Rosa ( (asysta Vinicius Lazzaretti)
1:3 – 29` Bruno Graca (asysta Breno Bertoline)
1:4 – 30` Sebastian Szadurski (bez asysty)
2:4 – 32` Oleh Nehela
2:5 – 34` Rafael Cadini (asysta Michał Widuch)
3:5 – 35` Patryk Kubiszewski
3:6 –  36` Vinicius Lazzaretti (bez asysty)
3:7 – 40` Breno Rosa (asysta Miguel Pegacha)
3:8 – 40` Rafael Cadini (asysta Miguel Pegacha)

Piast: 23 Michał Widuch, 33 Hiram Celso – 97 Patrik Zatovic, 77 Miguel Pegacha, 12 Breno Rosa, 22 Dominik Wilk, 2 Bruno Graca, 99 Maciej Mazur, 3 Marek Bugański, 9 Mateusz Mrowiec, 93 Rafael Nunes Cadini, 98 Sebastian Szadurski, 15 Vinicius Lazzaretti
Trener: Orlando Duarte

Red Devils: 13 Kevin Kollar, 83 S. Kartuszyński – 27 Andre Filipe 98 Dominik Laskowski, 2 Janis Pastars, 20 Karol Szopiński, 12 Kristian Medon, 9 Oleh Nehela, 14 Patryk Laskowski, 55 Piotr Kręcki, 17 Robert Świtoń, 19 Patryk Kubiszewski
Trener: Jacek Burglin

Skip to content