Sponsoring w sporcie masowym

Dlaczego warto wspierać sport masowy? Dlaczego potencjalnym sponsorom opłaca się wspierać sport masowy? Jakie konkretne korzyści z tego płyną?

Sponsoring w sporcie masowym jest istotny z wielu powodów i ma znaczący wpływ na świadomość społeczną. Sponsoring w sporcie daje firmom możliwość promowania swojej marki na szeroką skalę. Poprzez widoczność na strojach zawodników, tablicach reklamowych, w mediach i innych miejscach związanymi z wydarzeniami sportowymi, marki mogą dotrzeć do ogromnej publiczności. To zwiększa świadomość marki i może przyczynić się do wzrostu jej rozpoznawalności. Sponsoring wydarzeń sportowych może również wywoływać emocje u widzów i kibiców oraz zachęcać ich do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych. To może tworzyć silne więzi społeczne i budować poczucie przynależności – mówi Maciej Piecha, właściciel Active Group.

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu fundusz młodzieżowy na lata 2022-2023. Program pod patronatem pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej.

Skip to content