Po ponad trzymiesięcznej przerwie powracamy do Gliwic! Już jutro o godzinie 18:00 w Derbach Śląska podejmiemy na Jasnej 31 Clearex Chorzów. Bilety na to spotkanie znajdziecie TUTAJ.

Po wyjazdowej wygranej 4:2 na inaugurację w Łodzi wracamy do domu! W meczu 2. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy nasz zespół zmierzy się z Clearexem Chorzów, który do tego spotkania przystąpi po domowej porażce 1:4 z AZS-em UW DARKOMP Wilanów.

W roli faworyta stawiani są zawodnicy Orlando Duarte, co zapewne jeszcze kilka lat temu byłoby sporym zaskoczeniem. W końcu Clearex to jedna z najbardziej zasłużonych marek w historii polskiego futsalu. Chorzowianie w swojej kolekcji mają aż dziesięć medali mistrzostw Polski, z czego aż pięciokrotnie sięgali po samo mistrzostwo


Ostatni z medali zdobyli jednak jeszcze w sezonie 2018/19 i też od tego czasu prym na Górnym Śląsku zaczęły przejmować Piastunki. Bo o ile jeszcze w sezonie 2019/20 poziom sił można uznać za wyrównany, tak w kolejnych różnica była już widoczna.

Pokazuje to zresztą najnowsza historia starć obu drużyn. W ostatnich trzech sezonach, na sześć rozegranych meczów, Piast wygrał cztery, zaś dwa zakończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy to natomiast 31:11, co świetnie oddaje etapy na jakich znajdują się obie drużyny – rywalizacji o mistrzostwo Polski oraz pokoleniowej przemiany i prawdopodobnej walki o utrzymanie.


Początek spotkania już jutro o 18:00 w hali na Jasnej 31. Bilety do nabycia znajdziesz TUTAJ. Z kolei karnety na cały sezon w promocyjnej cenie 59 złotych możesz zakupić TUTAJ. Transmisja spotkania dostępna w Pilot WP. Kupując subskrypcję możesz wspierać nasz Klub!

Do zobaczenia na trybunach!

Skip to content