Z Portugalii na podbój FOGO Futsal Ekstraklasy

Alan Gitahy oficjalnie nowym zawodnikiem Piasta Gliwice Futsal! 26-letni Brazylijczyk jest tym samym już siódmym wzmocnieniem zespołu Orlando Duarte w trakcie letniego okienka transferowego.

Na kolejny transfer w wykonaniu naszego klubu nie trzeba było długo czekać. Dziś do zespołu oficjalnie dołączył bowiem Alan Gitahy – 26-letni skrzydłowy pochodzący z Brazylii.

Droga nowego zawodnika Piasta do Gliwic była bardzo długa. Po wylocie z Brazylii nie udał się on bowiem, jak to często bywa, do Europy, ale do Azji, gdzie reprezentował barwy japońskiego Voscoure Sendai. Wraz z nim spędził półtora roku na najwyższym poziomie rozgrywkowym w kraju kwitnącej wiśni, aby następnie wylecieć do Portugalii.


Tam poziomu nie zaniżył. Wciąż mógł się pochwalić nieprzerwaną grą w ekstraklasie. Przez pierwsze półtora sezonu grał w Belenenses, zaś przez kolejne dwa lata występował w FC Azemis by Noxae oraz w Portimonense.

W sezonie 2021/22 udało mu się zajść nawet do fazy play-off, jednak w niej jego zespół musiał uznać już wyższość wielkiego Sportingu Lizbona.


W sumie w portugalskiej ekstraklasie Gitahy rozegrał 76 spotkań, strzelił 42 bramki i zanotował 30 asyst. Na kolejne liczby czekamy już w Gliwicach.

Alan! Witamy w drużynie!

Skip to content