Akademia Piłkarska Gliwice! Witamy na pokładzie!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o nawiązaniu współpracy z Akademią Piłkarską Gliwice. Jest to największa akademia piłkarska w Gliwicach, posiadająca pod swoimi skrzydłami 450 zawodników!

Piast Gliwice Futsal dba nie tylko o rozwój swojej pierwszej drużyny, ale także o przyszłe pokolenia swoich zawodników z regionu. W tym celu nasz klub podpisał umowę o współpracy z Akademią Piłkarską Gliwice.

– Cieszę się przede wszystkim z tego, że udało nam się nawiązać współpracę stricte futsalową. Wszystkie dzieci z akademii w wieku 9-15 lat będą praktycznie przez cały rok uprawiały futsal. Współpraca opiera się też na tym, że na koniec dzieci będą miały prawo wyboru – czy chcą zostać w futsalu, czy chcą iść na piłkę nożną – mówi Dyrektor Sportowy Piasta Gliwice Futsal, Rafał Franz.

ZOBACZ CAŁĄ WYPOWIEDŹ:


– Podpisaliśmy umowę z Piastem Gliwice Futsal, gdyż Akademia Piłkarska Gliwice chce działać dla dobra gliwickiej piłki. Chcemy stworzyć dla gliwickich dzieci możliwość rozwoju – albo po przez piłkę trawistą, albo po przez futsal. Moim marzeniem jest, aby w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Piast zawsze był w turniejach finałowych. Nadrzędnym celem jest jednak wychowanie zawodników do drużyn seniorskich – zapowiada Bartosz Modlich, Prezes Akademii Piłkarskiej Gliwice.

ZOBACZ CAŁĄ WYPOWIEDŹ:


Już teraz nie możemy się doczekać na pierwsze wspólne treningi i z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych efektów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz na pierwszych wychowanków w drużynie seniorów.

Skip to content