Miniony sezon był ostatnim w barwach Piasta Gliwice dla Marka Bugańskiego. Marek w naszym zespole spędził sześć sezonów, w trakcie których zdobył mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie sięgał po brązowy medal mistrzostw Polski. Marek, dziękujemy!

To pierwsze rozstanie z naszym zespołem w trakcie letniego okienka transferowego, dlatego też nie mogliśmy zacząć go inaczej, niż od pożegnania jednego z najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników naszego klubu.


Marek Bugański w drużynie Piasta spędził sześć sezonów. W ich trakcie rozegrał 142 spotkania ligowe oraz strzelił 25 bramek. To co najważniejsze, to jednak medale mistrzostw Polski – złoty w sezonie 2021/22 – jedyny taki w jego dorobku – oraz dwa brązowe – w rozgrywkach 2020/21 i 2022/23. Do tego doszły także niezapomniane występy w Lidze Mistrzów, które były niesamowitą przygodą dla naszego klubu. Cieszymy się, że Marek mógł być częścią tej historii.

Marek! Dziękujemy za wszystkie występy w niebiesko-czerwonych barwach. Za wszystkie bramki, asysty, a gdy trzeba było także wcielenie się w rolę kapitana zespołu.

Do zobaczenia!

Skip to content