Już dziś w Poniecu rozpoczniemy rywalizację o brąz. Rywalem będzie GI Malepszy Arth Soft Leszno. Dla zespołu Orlando Duarte to szansa na zdobycie trzeciego medalu mistrzostw Polski w historii klubu. Początek spotkania o 20:00. Transmisja na platformie Pilot WP.

Po przegraniu zaciętej półfinałowej rywalizacji z Constractem Lubawa przed nami ostatnie mecze tego sezonu, których stawką będzie brązowy medal mistrzostw Polski. O trzeci w historii naszego klubu krążek nie będzie jednak łatwo. Naprzeciw drużyny Orlando Duarte stanie bowiem zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Naturalnie w roli faworyta stawiana może być drużyna wciąż aktualnych mistrzów Polski. Po fazie zasadniczej Piastunki znajdowały się wyżej w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad leszczynianami. W fazie play-off były zaś w trójce potencjalnych mistrzów Polski obok Rekordu Bielsko-Biała i Constractu Lubawa.


Drużyny prowadzonej przez Tomasza Trznadla nie należy jednak w żaden sposób lekceważyć, o czym nasz zespół zresztą wie doskonale. W końcu to właśnie z zespołem z Wielkopolski, jako jednym z nielicznych, mamy w tym sezonie ujemny bilans spotkań. W pierwszym meczu, jeszcze gdy rywalizowaliśmy w Lidze Mistrzów, przegraliśmy 2:4. W drugim natomiast, pierwszym rozgrywanym na nowej macie, podzieliliśmy się punktami, remisując 4:4.

Jak będzie tym razem? Po stronie gospodarzy z pewnością należy zwrócić uwagę na Brazylijczyka Yvaaldo Gomesa, który drugi sezon z rzędu notuje bardzo dobre liczby – do tej pory zdobył już 22 bramki. O jednego gola więcej ma natomiast jego rodak, a także były zawodnik Piasta – Douglas, który wysoką formę zaprezentował szczególnie w rywalizacji ćwierćfinałowej z Red Dragons Pniewy.


Na korzyść leszczynian stoi też z pewnością możliwość dłuższego odpoczynku, co na dystansie rozgrywania dużej liczby spotkań w krótkim czasie może mieć znacznie.

Czwarta drużyna fazy zasadniczej ma jednak też swoje problemy. Jeden z jej liderów, ale również były zawodnik Piasta, Dominik Solecki doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie i w tym sezonie na pewno już nie zagra.

Jaki czynnik zadecyduje zatem w dzisiejszym spotkaniu? Czy Piastunki przybliżą się do trzeciego medalu z rzędu, a zarazem trzeciego w historii klubu. Początek walki o brąz już o 20:00. Transmisja spotkania tylko na platformie Pilot WP.


Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Bilety na drugie spotkanie, rozgrywane w Arenie Gliwice, znajdziesz TUTAJ w sprzedaży online.

Skip to content