Wspierania inicjatyw na rzecz dzieci i sportu

Dlaczego należy wspierać inicjatywy na rzecz dzieci i sportu? Jakie wymierne korzyści płyną z tego dla sponsorów zaangażowanych w działalność dobroczynną? O tym opowiedział Prezes firmy NBIT, Pan Jarosław Jenczmionka.

– Wspieranie inicjatyw na rzecz dzieci i sportu to nie tylko wyraz empatii i troski o młodsze pokolenie, ale także inwestycja w przyszłość społeczeństwa i potencjalnie korzystna decyzja biznesowa. Jest to niezwykle ważne zagadnienie, które przynosi liczne korzyści, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla firm zaangażowanych w działalność dobroczynną. Dziś chciałbym podzielić się kilkoma argumentami, które ilustrują, dlaczego warto wspierać te inicjatywy i jakie wymierne korzyści mogą z tego wynikać dla sponsorów – zaczął Jarosław Jenczmionka.

  1. Zdrowie i kondycja fizyczna: Wspieranie aktywności sportowej dzieci pomaga w zachowaniu zdrowego stylu życia. Regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla rozwoju fizycznego i psychicznego młodego organizmu. Dzięki temu dzieci mają większą szansę na utrzymanie prawidłowej wagi, uniknięcie wielu chorób związanych z otyłością oraz poprawę kondycji i wydolności organizmu.
  2. Rozwój umiejętności społecznych: Działalność sportowa uczy dzieci wielu ważnych umiejętności społecznych, takich jak współpraca, zdyscyplinowanie, samodyscyplina, umiejętność radzenia sobie z porażką i przeciwnościami losu. Te kompetencje są niezwykle przydatne w życiu codziennym i w dorosłym życiu zawodowym.
  3. Edukacja i akademicki sukces: Aktywność sportowa może pomóc dzieciom w osiągnięciu lepszych wyników w szkole. Badania pokazują, że uczestnictwo w sporcie zwiększa koncentrację, poprawia zdolności poznawcze i wpływa pozytywnie na wyniki edukacyjne. To może być kluczowe w dążeniu do uzyskania stypendiów sportowych lub awansu na wyższy poziom edukacji.
  4. Budowanie charakteru i wartości: Sport promuje wartości takie jak fair play, uczciwość, szacunek dla innych oraz ducha rywalizacji. Wspierając inicjatywy sportowe dla dzieci, pomagamy w kształtowaniu uczciwych i odpowiedzialnych obywateli.
  5. Wizerunek firmy i marki: Dla firm, które angażują się w inicjatywy na rzecz dzieci i sportu, jest to doskonała okazja do budowania pozytywnego wizerunku. Firma może być postrzegana jako społecznie odpowiedzialna i zaangażowana w sprawy lokalnej społeczności. To może przyciągać klientów, zwiększać lojalność oraz zyskiwać uznanie w społeczeństwie.
  6. Marketing i reklama: Współpraca z inicjatywami sportowymi dla dzieci daje firmom okazję do promowania swojej marki. Logotypy sponsorów na koszulkach drużyn, reklama na stadionach czy w mediach społecznościowych przyciągają uwagę szerokiej publiczności.
  7. Korzyści podatkowe: W naszym kraju istnieją zachęty podatkowe dla firm wspierających działalność dobroczynną, w tym inicjatywy na rzecz dzieci i sportu. To może przynieść oszczędności podatkowe dla sponsorów.

Podsumowując, wspieranie inicjatyw na rzecz dzieci i sportu to inwestycja w przyszłość, która przynosi liczne korzyści społeczne i biznesowe. Pomaga to nie tylko młodym ludziom w osiągnięciu sukcesu i rozwoju, ale także wpływa pozytywnie na markę i wizerunek firm zaangażowanych w tego rodzaju działania. To win-win dla wszystkich zaangażowanych stron, a przede wszystkim dla dzieci, które zyskują szanse na lepsze życie i rozwijają swoje talenty – zakończył Prezes firmy NBIT.

Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu fundusz młodzieżowy na lata 2022-2023. Program pod patronatem pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej.

Skip to content