Obronić Twierdzę Gliwice!

Już jutro wracamy do Areny Gliwice! Areny, która stała się prawdziwą Twierdzą Gliwice. Patrząc bowiem tylko na spotkania rozgrywane przez Mistrzów Polski w tym obiekcie, jesteśmy niepokonani od piętnastu meczów! Na dopisanie kolejnego do listy liczymy w starciu z Widzewem Łódź.

Jeśli ktoś chciałby się doszukać spotkania, w którym Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością w Arenie Gliwice, musiałby daleko sięgnąć pamięcią, bo aż do grudnia 2021 roku! Wtedy przyszli dopiero Mistrzowie Polski ulegli Constractowi Lubawa 1:6, a jedynego gola dla Piastunek zdobył Sebastian Szadurski.


Od tego czasu, licząc do jutra, minie w sumie 469 dni. A jak bogate były to dni? Wygrana z Rekordem i zdobycie pierwszego w historii klubu Mistrzostwa Polski, uroczyste zakończenie kariery przez naszego Dyrektora Sportowego, Rafała Franza, a także m.in. siedem meczów zakończonych bez straty choćby jednej bramki.

W sumie Piastunki zanotowały piętnaście meczów z rzędu bez porażki, z których aż dwanaście wygrały, a do tego zdobyły w nich aż 77 bramek przy zaledwie siedemnastu straconych.


Na spotkanie numer szesnaście na tej liście, a numer trzynaście po stronie wygranych, liczymy już jutro w meczu z Widzewem Łódź. W pierwszym naszym spotkaniu z tegorocznym beniaminkiem zakończyło się naszą pewną wygraną 8:3. I choć Widzewiacy maja status beniaminka, a do fazy play-off będzie im się raczej trudno zakwalifikować, to z pewnością nie można ich lekceważyć.

W końcu na boisku będziemy oglądać doświadczonych wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski i byłych reprezentantów Polski – Daniela Krawczyka, Marcina Stanisławskiego, Dariusza Słowińskiego czy też Michała Marciniaka, którzy mimo starszego numeru PESEL wciąż udowadniają swoją wysoką formę.

Początek spotkania już jutro – w niedzielę o godzinie 18:00 w Arenie Gliwice. Ostatnie bilety na to spotkanie do kupienia w formie online znajdziesz TUTAJ.   

Skip to content