Kontrola od samego początku

Już we wtorek rozegramy swoje pierwsze spotkanie po nowym roku. Rywalem Armii Orlando Duarte będzie zespół Red Devils Chojnice. Jakiego spotkania możemy się spodziewać? Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00. Transmisja w Pilot WP.

Wracamy do gry! Już we wtorek nasi zawodnicy przystąpią do pierwszego spotkania rundy wiosennej FOGO Futsal Ekstraklasy. Rywalem w Chojnicach będą miejscowe Red Devils.

Drużyna prowadzona przez Jacka Burglina zajmuje w tabeli odległe 14. miejsce, co równa się z obecnością w strefie spadkowej. Przed własną publicznością chojniczanie czują się jednak zdecydowanie lepiej, niż na wyjazdach. To właśnie tam Red Devils zdobyli osiem spośród jedenastu punktów, strasząc m.in. GI Malepszy Arth Soft Leszno i Widzew Łódź oraz urywając punkty Red Dragons Pniewy i BSF ABJ Bochnia.


Kluczowy może być zatem początek spotkania, który w ostatnim spotkaniu z Red Devils nie wyszedł Piastunkom. Nasi zawodnicy po pierwszej połowie przegrywali 0:2 i dopiero w drugiej jego odsłonie zdołali odwrócić losy i zwyciężyć aż 8:2.

Jeśli bowiem gliwiczanie szybko napoczną rywali, mogą uniknąć kolejnego świetnego meczu między słupkami w wykonaniu Pavlo Puchki, a też powinni wtedy bez problemu przejąć kontrolę nad całym spotkaniem.

Wszystko dzięki m.in. temu, że Czerwone Diabły delikatnie mówiąc nie słyną z ofensywnych zrywów. Jak wyliczyła FOGO Futsal Ekstraklasa, chojniczanie oddają najmniej strzałów na bramkę rywali, w tym także tych celnych, w całej lidze. Na dodatek to właśnie oni najczęściej dopuszczają przeciwników pod swoje pole karne, co kończy się również największą liczbą oddanych strzałów w ich kierunku.


Czy Piastunki zaliczą w takim razie kolejne przekonujące i wysokie zwycięstwo? Pierwszy gwizdek spotkania już we wtorek o godzinie 18:00. Transmisja tylko na platformie Pilot WP.

Skip to content