Sparing z Dremanem Opole Komprachcice na „szóstkę”!

W kolejnym rozegranym sparingu tego lata futsalowa drużyna gliwickiego „Piasta” pewnie pokonała Dreman Opole Komprachcie 6:2. Wyniki tego spotkania został rozstrzygnięty już przed przerwą. Zanim bowiem upłynęło 20 minut gliwiczanie strzelili Opolanom cztery bramki, nie tracąc żadnej i w pełni kontrolowali parkietowe zmagania.

Matej Fideršek skoncentrowany na realizacji celów!

W tym okresie przygotowawczym „Piast” mierzy się tylko z drużynami z Futsal Ekstraklasy. Po „Bochni” i drużynie z Wilanowa przyszedł czas na „Dreman”. Z racji zajętego miejsca w poprzedniej kampaii wydawało się, że będzie to najbardziej wymagający przeciwnik z zakontraktowanych sparingpartnerów dla podopiecznych Orlando Duarte. Opolanie jednak, szczególnie w pierwszej połowie, rozczarowali. „Piast” dominował i punktował popularnych „Tygrysów”. Już w 50. sekundzie Gliwiczanie mieli stuprocentową sytuację jednak nie wykorzystując jej, już druga trafiła do siatki. Podanie Cadiniego strzałem przy dalszym słupku na bramkę zamienił Breno Bartoline. W 6. minucie gracz „Dremana” nonszalancko zgubił futsalówkę we własnym polu karnym, przejął ją Bruno Graca i ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Ledwie trzy minuty później Piórkowski podaniem krosowym obsłużył Sebastiana Szadurskiego, który ładnym i mocnym strzałem podwyższył wynik spotkania na 3:0. W 12. minucie Szadurski wykonywał rzut rożny, zagrał do Cadiniego, a ten w ekwilibrystyczny sposób pokonał bramkarza „Dremana”.

Gra Opolan w pierwszej odsłonie była chaotyczna, a jeśli nawet rywale „Piasta” dochodzili do sytuacji bramkowych, to bardziej to wynikało z przypadku i błędów Piastunek niż składnych i przemyślanych akcji.

W drugiej połowie obraz gry się nieco zmienił. Tygrysy były już bardziej aktywne i próbowali stworzyć sobie sytuacje. W 24. minucie nadziali się jednak na kontrę, którą wyprowadził Vini a zakończył Bruno – było już 5:0. Gościom tym razem udało się szybko odpowiedzieć. Po szybkim ataku Szypczyński pokonał golkipera Piasta. „Dreman” poszedł za ciosem i w 30. minucie w podbramkowym zamieszaniu Denis Blank z bliska umieścił piłkę w bramce. Ostatnie zdanie w tym meczu należało jednak do Gliwiczan. W 39. minucie po szkoleniowo wyprowadzonym ataku pozycyjnym, Breno strzałem pod poprzeczkę po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania na 6:2.

W meczu tym nie zagrali: Dominik Śmiałkowski, Mateusz Mrowiec i Vinicius Teixeira. Pierwszych dwóch leczy urazy, a Vini II lekko się rozchorował. W drużynie „Dremana” natomiast wystąpił były gracz „Piasta” Tomasz Czech, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

Już jutro podopieczni Orlando Duarte zagrają mecz z rywalem zza miedzy – Clearexem Chorzów -, a w sobotę z beniaminkiem Statscore Futsal Ekstraklasy – Widzewem Łódź.

Piast Gliwice – Dreman Opole Komprachcice 6:2 (4:0)