Zakończyć sezon zwycięstwem!

Nietypowo jak na futsal, bo w piątek świeżo upieczony mistrz Polski – Futsal Piast Gliwice – rozegra swój ostatni mecz w STATSCORE Futsal Ekstraklasie. Gliwiczanie zmierzą się na wyjeździe z brązowymi medalistami bieżącej kampanii Constractem Lubawa.

Jeszcze przed tym weekendem spotkanie to zapowiadało się bardzo ciekawie, bo stawką mógł być tytuł mistrza Polski. Jednak po wygranej „Piastunek” nad „Rekordem” wszystko jest już rozstrzygnięte. Nie mniej jednak podopieczni Orlando Duarte pojechali do Lubawy dzień wcześniej po to, by być w pełni sił i wygrać. Tym samym zaliczyliby fantastyczną rundę serią 15 wygranych spotkań z rzędu!

foto: Robert Neumann

Gospodarze tego spotkania ostatnio złapali zadyszkę albo jak kto woli po tym jak przegrali z „Rekordem” i stracili szansę nawet na srebro, uszło z nich powietrze. Porażki z Futsal Leszno i Red Dragons Pniewy w stosunku 1:6 są tego potwierdzeniem. To nie oznacza, że „Piast” będzie miał łatwe przetarcie. Pokonać Mistrza Polski i to u siebie, to byłby bardzo miły akcent na zakończenie sezonu. Szczególnie, że po zakończonym meczu „Konstruktorzy” odbiorą brązowe medale mistrzostw Polski. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 20:00. Transmisja w Canal+ Sport 5.

Skip to content