Piast przywiózł 3 punkty z Opola

Futsalowa drużyna Piasta nie zatrzymuje się. Po zwycięstwie nad Legią Warszawa w 26. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy gliwiczanie pokonali Dreman Opole Komprachcice 6:2. Gospodarze do przerwy jeszcze toczyli w miarę wyrównany pojedynek z drużyną z Areny, ale po zmianie stron gole zdobywali tylko podopieczni Orlando Duarte, choć jedno trafienie sędziowie zaliczyli jako gol samobójczy.

Opolanie mieli plan na ten mecz, ale już w 9 minucie pokrzyżował go Pegacha, który otworzył wynik tego spotkania. W 14 minucie Nuno Chuva zobaczył dwie żółte kartki z rzędu. Pierwszą za symulowanie, drugą za odepchnięcie Baklanova i w konsekwencji sędzia pokazał mu czerwony kartonik i oczywiście gracz opolan musiał opuścić boisko, a jego zespół musiał grać w osłabieniu. Gliwiczanie takiej okazji nie mogli zmarnować i za chwilę Breno podwyższył wynik na 2:0.

Wydawało się, że Piast ma już ten mecz pod kontrolą, ale ledwie kilkadziesiąt sekund po tym golu gospodarze wyszli z kontrą, którą celnym strzałem zakończył Sanchez. Chwile po wznowieniu gry po zagraniu z autu Vinicius Teixeira wyrównał stan tego pojedynku. Wynikiem 2:2 zakończyła się pierwsza połowa.

Już od pewnego czasu Piast strzela więcej bramek po przerwie i to nie jest przypadek. Gliwiczanie są najlepiej przygotowanym zespołem pod względem fizycznym w Statscore Futsal Ekstraklasie, co przy połączeniu z dużymi umiejętnościami poszczególnych zawodników i pomysłem na grę Orlando Duarte daje efekt w postaci pierwszego miejsca w tabeli. Gospodarze długo jednak się bronili, bo aż do 34 minuty. Wtedy to Andre Luiz próbował przeciąć podanie Śmiałkowskiego, a zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. To dodało wiatru w plecy gliwiczanom i dwie minuty później podanie Viniego na czwartą dla Piasta bramkę zamienił Cadini. Zaraz potem gospodarze próbowali grać z lotnym bramkarzem, ale nie opłaciło się. Najpierw do pustej bramki piłkę skierował Breno, a w jego ślady poszedł Cadini, pieczętując tym samym zasłużoną wygraną drużyny z Areny.

Jak zauważyli statystycy było to już setne zwycięstwo Piasta w Futsal Ekstraklasie, które oczywiście pozwoliło utrzymać fotel lidera bez oglądania się na wyniki rywali.

Dreman Opole Komprachcice – Piast Gliwice 2:6 (2:2)