Jarosław Jenczmionka: Piast Gliwice Futsal przez ostatnie trzy lata podąża bardzo obiecującą ścieżką

Runda jesienna w FOGO Futsal Ekstraklasie zakończona. Czekając na wznowienie rozgrywek o podsumowanie mijającego roku poprosiliśmy Prezesa Piasta Gliwice Futsal, Jarosław Jenczmionkę.

Za naszą drużyną kolejny rok spędzony na parkietach FOGO Futsal Ekstraklasy. Szczególnie owocne, pod względem rozwojowym dla naszego klubu, były trzy ostatnie lata, co zaznacza Prezes, Jarosław Jenczmionka:

– Piast Gliwice Futsal przez ostatnie trzy lata podąża bardzo obiecującą ścieżką. Od czasu zmiany strategii sportu Miasta Gliwice cieszymy się znacznym wsparciem, co stanowi solidny fundament naszego sukcesu. Warto zaznaczyć, że aż 60% naszego budżetu pochodzi z funduszy miejskich, co oznacza, że pozostałe 40% musimy pozyskiwać od sponsorów. Niestety, w ciągu ostatnich trzech lat to zadanie nie było łatwe, ze względu na trudności związane z pandemią Covid-19 oraz sytuacją wojenną na Ukrainie.

I dodaje:

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, zarówno tym większym, jak i mniejszym, ponieważ bez ich wsparcia projekt Piasta nie mógłby się powieść. Marzy mi się, aby klub sportowy, jakim jest Piast Gliwice Futsal, stał się w przyszłości udanym przedsięwzięciem biznesowym. Mam nadzieję, że będę mógł oceniać go z perspektywy biznesowej. Obecnie mogę stwierdzić, że ciężko pracujemy, aby osiągnąć ten cel


W mijającym roku nasz klub przeszedł też dużą zmianę pod względem wizerunkowym. Obecność zawodników na spotkaniach z młodzieżą w szkołach, dostępność biletów w punktach naszych Partnerów, coraz większa społeczność, która się tworzy wokół drużyny w social mediach to coś, co daje widoczne dla każdego efekty w postaci pełnych trybun PreZero Areny Gliwice

– Marketing Piasta Gliwice Futsal jest obecnie jednym z najskuteczniejszych w FOGO Futsal Ekstraklasie. Oczywiście, niech to nie zabrzmi zbyt pewnie siebie, ale dokonane rok temu zmiany przynoszą zauważalne efekty. Doskonałe wyniki w mediach społecznościowych, pełne trybuny na PreZero Arena Gliwice oraz udane inicjatywy w szkołach czy na gliwickim rynku biznesowym jednoznacznie wskazują, że zmierzamy w dobrym kierunku. Chciałbym wyrazić uznanie dla szefa marketingu, Pana Roberta Dziacko, za jego zaangażowanie i profesjonalizm oraz dla całego zespołu marketingowego, bo bez nich Robert byłby tylko szefem – ocenia Jarosław Jenczmionka, a zarazem ocenia ostatni wzrost frekwencji:


– Frekwencja na wydarzeniach sportowych w „Mieście Szczęścia”, czyli w Gliwicach, to fascynujące zagadnienie, ale nie jest to obszar mojej wiedzy. W Gliwicach wszystko działa zupełnie odwrotnie niż w innych miastach, gdzie pewne rozwiązania są skuteczne. Zachęcam socjologów oraz firmy zajmujące się badaniami do zainteresowania się tą nietypową sytuacją i do próby wyjaśnienia tego zjawiska. Natomiast warto zauważyć, że Piast Gliwice Futsal znalazł własne rozwiązanie, co jest widoczne od tego sezonu i udaje nam się zapełnić Gliwicką Arenę.

Tak udany rok nie miałby jednak miejsca bez naszych Sponsorów i Partnerów. Wspólnie pokazujemy, że hasło „Razem tworzymy futsalową historię” nie jest tylko zwykłym sloganem.

– Mamy wspaniałych partnerów, ponieważ są to ludzie pełni pasji, optymizmu i zawsze uśmiechnięci. Piast Gliwice Futsal udowadnia, że warto być z nami i warto wspólnie budować tę społeczność. Z tego miejsca serdecznie zapraszam kolejnych wspaniałych ludzi do współpracy oraz przede wszystkim do uczestnictwa w dużym projekcie o nazwie Piast Gliwice Futsal – kończy Prezes Piasta Gliwice Futsal, Jarosław Jenczmionka.

Skip to content