Faza zasadnicza sezonu 2022/23 w FOGO Futsal Ekstraklasie za nami. Teraz przed naszym zespołem najważniejszy etap wciąż trwających rozgrywek – faza play-off. Pierwsze spotkanie zagramy już w środę z Jagiellonią Białystok.

Wielu z naszych zawodników brało w nich już udział, trenerzy także takie doświadczenie posiadają, ale biorąc pod uwagę historię naszego klubu, będzie to nasz absolutny debiut w fazie play-off FOGO Futsal Ekstraklasy, która powraca po dziesięciu latach przerwy.

Gdyby chcieć porównać nasze rozgrywki do wyścigu kolarskiego, można powiedzieć, że po wielu odcinkach płaskich, zjazdach i okrążeniach peletonowi w końcu urwała się czołowa ósemka. Ta przystąpi teraz do najtrudniejszego etapu, a więc górskiego. I to w nim właśnie okaże się kto zostawił sobie odpowiednią ilość sił, kto najlepiej potrafi radzić sobie z presją, ale przede wszystkim kto znajdzie najlepszy sposób na wygrywanie.


Bo w play-offach nie będą się już liczyć bilanse bramkowe i piękna gra. Nikt nie będzie patrzył na to czy ktoś zagrał bardzo dobry mecz i mimo porażki może spokojnie przygotowywać się do następnego spotkania. Nie. Będzie się liczyć przede wszystkim skuteczność, walka o każdą piłkę, a o spokojnych przygotowaniach można zapomnieć, bo na te nie będzie czasu.

Dodatkowych emocji z pewnością zatem nie zabraknie. A najbliższy miesiąc, mamy nadzieję, że w całości, będzie dla naszych kibiców jedynie pozytywną ich dawką.


Mistrzowie Polski w ćwierćfinale zagrają z Jagiellonią Białystok, która na koniec fazy zasadniczej zajęła 6. miejsce. A jako, że gramy do dwóch zwycięstw, to też pierwsze spotkanie zagramy na Podlasiu, kolejne w Gliwicach i jeśli do tego czasu rywalizacja się nie zakończy, na kolejne, trzecie już spotkanie także zaprosimy was do Gliwic.

Terminarz ćwierćfinałów:

1. mecz: Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice, środa, godz. 17:30

2. mecz: Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok, sobota, godz. 17:45

3. mecz (ewentualny): Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok, niedziela, godz. 15:30

Skip to content