Widzew Łódź pokonany w sparingu!

W kolejnej grze kontrolnej „Piast” pokonał kolejnego beniaminka STATSCORE Futsal Ekstraklasy, Widzew Łódź, 5:0. Beniaminka tylko z nazwy, bo w szeregach łodzian aż roi się od zawodników z ekstraklasową przeszłością!

Mecz był rozgrywany w hali przy ulicy Jasnej 31. W zespole gości m.in. oglądaliśmy Krawczyka, Stanisławskiego, Słowińskiego, Marciniaka (dawniej Gatta Zduńska Wola), Pautiaka (Red Dragons Pniewy), Gąsiora, Dudka (Rekord Bielsko-Biała). Zagrał też nowy nabytek Widzewa – Portugalczyk Joao Bernardes, który ostatnio występował w Sparcie Praga.

Mecz z pewnością nie rozczarował. Toczony był w szybkim tempie, a akcje przenosiły się spod jednej pod drugą bramkę bardzo dynamicznie! Zawodnikom obu drużyn zabrakło w pierwszej połowie skuteczności, żeby umieścić piłkę w siatce. Inna rzecz, że świetnie między słupkami spisywali się golkiperzy obu zespołów (Słowiński oraz Cypun, czy Widuch). Pierwsze dwadzieścia minut zakończyło się więc bezbramkowym remisem.

Po przerwie podopieczni Orlando Duarte podkręcili tempo i w końcu rozwiązał się worek z bramkami. Strzelili ich aż pięć, a mogli drugie tyle. W 27. minucie Vinicius Teixeira zagrał do Rafaela Cadiniego, a ten mocnym uderzeniem zdobył pierwszego gola. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 34. minuty. Kombinacyjną akcję Mateusza Mrowca, Cadiniego i Bartłomieja Piórkowskiego celnym strzałem zakończył ten ostatni. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później w kolejnej akcji tego trio ponownie trafił.
Bardzo ciekawe były ostatnie sekundy spotkania. Najpierw trójkowe natarcie (Mateja Fiderska, Sergio Parry i Miguela Pegachy) na gola zamienił Pegacha. Na 40 sekund przed końcową syreną przedłużony rzut karny mieli łodzianie, ale strzał Koszemiaka obronił Michał Widuch. Ostatni gol padł na tuż przed końcem meczu. W zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki ponownie wepchnął Pegacha, ustalając końcowy wynik spotkania na 5:0. Warto nadmienić, że dublet Pegachy uświetnił okrągły rok w barwach futsalowego Piasta Gliwice!

Piast Gliwice – Widzew Łódź 5:0 (0:0)
Bramki:
27 minuta 1:0 – Rafael Cadini
34. minuta 2:0 – Bartłomiej Piórkowski
35. minuta 3:0 – Bartłomiej Piórkowski
39. minuta 4:0 – Miguel Pegacha
40. minuta 5:0 – Miguel Pegacha