Vinicius Lazzaretti akademickim MISTRZEM ŚWIATA!

W portugalskiej Bradze zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Futsalu. Najlepszą akademicką drużyną  została reprezentacja Brazylii, która w finale pokonała Ukrainę 6:4. Mamy przyjemność poinformować, że po złoty medal na tym turnieju sięgnął futsalista Piasta Gliwice – Vinicius Lazzaretti!

Vinicius Lazzaretti (źródło: FISU)

To nie jedyny sukces Brazylijczyka reprezentującego barwy futsalowego Piasta Gliwice. „Vini” został wybrany do „Drużyny Gwiazd”. To, że Brazylia wygrała ten turniej nie jest niespodzianką, bowiem „Canarinhos” byli jednym z głównych faworytów do tego trofeum. W finale jednak „Vini i spółka” musieli się nieco bardziej wykazać, bo Ukraina zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. Dopiero dogrywka rozstrzygnęła losy meczu, a bramkę zamykającą mecz zdobył nie kto inny jak Vini Lazza!

Chciałbym powiedzieć, że Piast Gliwice ma duży udział w moim występie w tych zawodach! W tym sezonie „Piast” osiągnie wiele dobrych rzeczy! – mogliśmy usłyszeć po jednym z meczów od naszego Mistrza. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać Viniego za słowo!

Vini z medalem akademickich Mistrzostw Świata

W mistrzostwach brały również udział żeńska i męska reprezentacja Polski w futsalu. Polacy pod wodzą Błażeja Korczyńskiego ulegli w meczu o medale Ukrainie aż 7:0, ale w meczu o piąte miejsce pokonali Argentynę w rzutach karnych. Polki natomiast wywalczyły brązowy medal, co jest największym sukcesem kobiecego futsalu w Polsce. Gratulujemy!

Skip to content