Leszno się postawiło

W meczu 19. kolejki Futsal Ekstraklasy Piast pokonał GI Malepszy Futsal Leszno 5:2, do przerwy jednak wynik był 2:2. Gliwiczanie przechylili szalę na swoja korzyść w drugiej połowie. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Sebastian Szadurski, któremu sędziowie przypisał dwa trafienia, ale też miał bardzo duży udział przy trzecim golu. Ponadto do bramki gości trafiali jeszcze Bugański i Pegacha.

Gliwiczanie byli faworytem tego spotkania i nie tylko dlatego, że goście przyjechali na Śląsk osłabieni. Róznica w potencjale sportowym i miejscu w tabeli oraz fakt grania na włąsnej hali przy komplecie publiczności przemawiała zdecydowanie za drużyną z Areny i wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Już w 3. minucie prowadzenie gospodarzom dał Marek Bugański, który po szybkim kontrataku dobił strzał początkowo wybroniony przez Orfeusza Jarożka. Nie zrażeni tym obrotem sprawy leszczynianie szybko doprowadzili do remisu. Rajmunda Sieclę wyłożył futsalówkę Jakubowi Kąkolowi przed pole karne, a ten mocnym strzałem zaskoczył Michała Widucha. W 8 minucie Szadurski wybijał piłkę z autu, posłał ją w światło bramki, a golkiper z Leszna jeszcze ją dotknął i sędziom nie pozostało nic innego jak zaliczyć tego gola jako trafienie samobójcze. Jeszcze przed przerwą trener przyjezdnych – Tomasz Trznadel zdecydował się na wycofanie swojego bramkarza, i dało to pożądanym efekt. Marcin Firańczyk wepchnął piłkę do bramki, po nieskutecznej interwencji  golkipera Piasta.

Gliwiczanie na drugą połowę wyszli skoncentrowani i zmotywowani, ale ich ataki długo nie przynosiły efektu.
Dopiero w 33 minucie Sebastian Szadurski uderzeniem zza pola karnego wyprowadził Piasta na prowadzenie. Za chwilę Miguel Pegacha zamienił podanie Breno Bertoline na czwartego dla gospodarzy gola i Orlando Duarte mógł odetchnąć z ulgą. To jednak była dopiero 37 minuta, a więc jeszcze trzeba było zachować koncentrację, albo zdobyć bramkę co uczynił w 39 minucie Szadurski. Wynik 5:2 potwierdził wyższość gliwiczan, ale nie była to łatwa wygrana, a wręcz przeciwnie.

Arena Gliwice – 05.03.2022, g. 18:00
PIAST GLIWICE – GI MALEPSZY FUTSAL LESZNO 5:1 (2:2)